Hoşgeldiniz  

GÖZÜMÜZDEKİ ÇÖP

admin | 01 Mayıs 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar’ın en hareketli yeri olmuştur tarih boyunca Tahirün Caddesi. Bu caddenin başında güzel bir park bulunurdu yıllardan beri. Ulu çınar ağaçlarının yaz günlerinde gölgesiyle serinlettiği, ismini emekli öğretmen Şükran Ayaz’dan alan çok güzel bir parktı.

Şimdilerde gözümüzün önünde olduğu halde, hayatın karmaşasından  görmeden geçtiğimiz. İçinde olması gerekenin bir türlü olamayıp, olmaması gerekenlerin unutulduğu bir park.  Bu gün bahsettiğimiz bu park emekli öğretmen Şükran Ayaz parkı. Merhum öğretmenimizden bu parkın şu anki durumundan dolayı Akhisarlılar adına özür diliyorum.

Uzun zamandan beri üzerinde düzenleme çalışması yapılmayan park bisiklet, motor parkı, depo, hayvan barınağı gibi farklı amaçlara hizmet ediyor. Her türlü olumsuzluğa rağmen, başka vakit geçirecek yeri olmadığı için bazı vatandaşların kısa süreliğine oturduğu da vakidir.

İlçemizin en hareketli yeri olan ve şehrin tam merkezindeki bu parkın durumu içler acısı. Bu çevrede bulunan herkesin şikayeti var. Çevredeki  esnaf parkın pisliğinden şikayetçi. Caddedeki ayakkabı boyacıları yıllardır yapılmayan lostra salonlarını istiyor. Gelip geçen vatandaş hiç hoş olmayan görüntüden dem vuruyor. Durup şöyle bir inceleyen de, boş kalmış direklerin, üzerinde levhası olmayan, direklerin, içinde telefonu olmayan telefon kulübelerinin, içine çiçek dikilmesi gereken ancak yıllardır dikilmediği için çöple dolan taş saksıların, kuş pisliğinden iğrenç görünen bankların , yeşil alan olmasına rağmen çimlendirilmek için ayrılmış ancak taşlaşmış toprak alanların, içi bir türlü su görmeyen havuzun … velhasıl anlamsız bir sürü sorunun cevabını bulamıyor.

Vatandaş diyor ki;

Gözümüzdeki çöpü biz gördük. Artık siz de görün. Büyükşehir, İlçe belediyesi, Türk Telekom, İlçe Trafik komisyonu ilgililer, burada unuttuklarınızı alın. Unuttuğunuz bu parkı Merhume Emekli Öğretmen Şükran Ayaz’ın adına yakışır hale getirin. Onun da kemikleri sızlamasın.

GHA/ Süleyman Kollu

1344 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle