Hoşgeldiniz  

GÜRAL “VİRABİSMİLLAH”

admin | 01 Eylül 2021 | Genel, Gündem, Tarım ve hayvancılık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Türkiye Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Güral, Çarşamba pazarında yaptığı basın açıklaması ile balık sezonunun başladığını açıkladı.

1 Eylül Çarşamba günü saat 13.00’de pazar tezgahlarını bir bir gezip selamlayan Oda Başkanı, bol ve bereketli bir sezon geçmesi adına temennilerde bulundu. Pazar alanında basına yönelik açıklama gerçekleştiren Güral “Türkiye Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası olarak belirtmek isterim ki; 1 Eylül 2021 ve 2022 yılı balık sezonu her sene olduğu gibi bu yılda açılmıştır. Türkiye genelindeki ve Akhisar’daki tüm pazarcılarımıza, tüm tüketicilerimize hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Akhisar’da Çarşamba, Cuma ve Pazar pazarları ve belde pazarları olmak üzere iddialı konuşuyorum ki, Ege’nin en kaliteli balıkları burada, Akhisar’daki tezgahlarda satışa çıkıyor. Gecenin erken saatlerinde İzmir balık halinden balıkları alıp tezgahlarını kuran pazarcı esnafımıza teşekkür ediyor ve tekrar hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

MUSİLAJ ÜZERİNE

Balık sezonu açılışı üzerine pazarcı esnaflarından biriyle yaptığımız röportaj da bu senenin bereketli geçeceği mesajını aldık. Fiyatların makul düzeyde olduğunu belirten tezgahtar, sardalyenin 30 TL, hamsinin 25 TL’ye satıldığını, sezonun henüz başında olduklarının bu sebeple fiyatların da git gide daha normal seviyelere ineceğini ifade ettiler. Öte yandan müsilaj konusu üzerine balık yemekten kaçınanlara yönelik konuşan balıkçı esnafı, Marmara bölgesinde avlanmanın yapılmadığını, müsilajın kıyı kesimleri vurduğunu, iç bölgelerde böyle sorunların olmadığını ve balığında rahatlıkla tüketilebileceğini belirtti.

GHA/ Süleyman Kollu

63 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle