Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasında Görev Değişimi…

Ekonomi 14.04.2020 13:34:28 0

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasında Mehmet Ulusoy’dan boşalan başkanlığa Mehmet Ali Erdayıoğlu geldi.

İki yıl önce yapılan ATSO seçimlerinde Mehmet Ulusoy ve Mehmet Erdayıoğlu’nun listelerinin işbirliğinde sonuca gidilmiş, elde edilen çoğunlukla yönetim  her iki listesinden oluşmuştu. Yapılan protokol gereği dört yıllık başkanlık sürecinin ilk iki yılını Dr. Mehmet Ulusoy, sonraki iki yılında Mehmet Ali Erdayıoğlu görev alacaktı. Protokol gereği başkanlıktan istifa eden Dr. Mehmet Ulusoy’un yerine  Mehmet Ali Erdayıoğlu göreve başladı.

Akhisar Ticaret ve Sanayi odasında yapılan görev devir teslim töreninde, halef selef her iki başkan birbirlerine başarılar diledi. Mehmet Ali Erdayıoğlu iki yıllık başkanlığı dönemindeki çalışmaları ve hizmetleri anısına Dr. Mehmet Ulusoy’a plaket takdim etti.

Törende konuşan Ulusoy iki yıllık görev sürecinin kısa bir değerlendirmesini yaparak covid-19 pandemisi dolayısı ile toplantının sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapıldığını, yaklaşık iki aydan beri yaşanan bu salgın sürecinde başkan ve yönetim kurulu ve de üyeler olarak salgına karşı alınması gereken tüm önlemleri titizlikle aldıklarını , uyguladıklarını belirtti.

Ulusoy konuşmasında şunları ifade etti.

“Sözlerime hepimizi ilgilendiren Covid-19 salgını ile başlamak istiyorum.

Bir süredir global bir salgınla mücadele ediyoruz. Sosyal yaşantımız, ekonomimiz ve en önemlisi de sağlığımız tehdit altında.  Unutmayın tarih boyunca her ülke, hatta tüm dünya belirli dönemlerde bu tip salgınlarla, ekonomik zorluklarla mücadele etti. Ancak şunu da unutmayalım ki hepsi geçti. Bu günler de geçici. Yaşamın her anında umut var. Umudumuzu hiç bir zaman kaybetmeyelim. Sağlığımız ve sevdiklerimizin sağlığı için alınan önlemlere uyalım. Bu günler elbet geçecek. Üretmeye ve çalışmaya devam edelim.

Bu gün burada toplanma sebebimize gelecek olursak, iki yıldır özveriyle çalıştığım Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlık görevimin sonuna geldik.

 

Akhisar güzel şehir. Akhisar tarımın, üretimin, sanayinin en önemlisi de sevginin şehri. Akhisar, emek şehri.  Akhisar, tarlasına gözü gibi bakan zeytincinin, işini aşkla yapan üreticinin, şehri ve ülkesi için fayda odaklı çalışan sanayicinin şehri. Başkanlık yaptığım süre boyunca her zaman bunları göz önünde bulundurarak çalıştım.  Amacım her zaman üyelerimiz arasında birlik ve dayanışma ortamı yaratmak, üyelerimizin mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, sanayi ve ticaretin üyelerimiz ve Akhisar yararına uygun olarak gelişmesini sağlamak oldu.Yaptığım her işi üyelerimle açık şekilde paylaştım. Görevim boyunca en önem verdiğim şeylerden biri üyelerimizin attığım her adımdan haberdar olmasıydı. Bu doğrultuda ekibimle birlikte görevim süresince pek çok toplantı ve seminer düzenledik.

Konferanslarımız oldu, bu konferanslarda ekonomi alanında dünyaca başarılı pek çok ismi ağırladık. Düzenlediğimiz konferanslarla Akhisar’a ve üyelerimize büyümenin, daha iyi olmanın, şehrimize ve ülkemize daha çok katkı sağlamanın sırlarını verdik.

Eğitimler gerçekleştirdik, hem eğittik hem eğitildik. Her gelen misafirimiz, bizim bilgi ve birikimlerimize yeni değerler kattı.

Üyelerimize ile birlikte teknolojik yenilikleri yakından takip edebilmeleri ve yeni pazarlar oluşturabilmeleri için yeni imkânlar sunan ulusal ve uluslararası fuarları ziyaret ettik. Bu sayede onların pazar paylarını, mesleki bilgi ve deneyimlerini arttırdık.

Üyelerimizin ihtiyaç duyduğu nakide en uygun faizlerle ulaşması için bankalarla görüştük ve onların en uygun kredileri kullanmaları için çaba sarf ettik.

“Burası Türkiye, Burada İş Var” sloganı ile yola çıkıp büyük bir istihdam seferberliği başlattık.

Akhisar zeytinini dünyadaki tüm sofralarda görebilmek için çok çabaladık. Milli ürünümüz olan zeytin ve zeytinyağıyla kurduğumuz stantlarımız ile pek çok fuara katıldık. Bu fuarlarda katılımcılarımız yeni ulusal ve uluslararası pazarlara erişme imkânı buldu.

Yıllardır zeytincilerin bir hayali vardı. KDV indirimi ve prim desteği. Biz de bu hayali gerçekleştirmek için uzun ve zorlu bir mücadeleye baş koyduk, çok çalıştık.

Türkiye’de yeşil sofralık zeytinin yüzde 70’ini üreten Akhisar’ın hak ettiği prim desteği ve KDV indirimini alabilmesi için uzun bir süre mücadele verdik.

Mücadele uzun sürse de sonunda çalışmalarımızın meyvesini aldık. Dane zeytine kilogramda 15 kuruş prim desteği verildi.

Bu süreç sonunda üretici de kazandı, devlette. Vatandaşların sağlıklı ürünlere uygun maliyetlerle ulaşmasının önü açıldı.

İki yıl boyunca ticaret ve sanayiyi ilgilendiren bilgi ve haberleri derledik, gerektiğinde ilgililere ulaştırdık.

Akhisar’ın sorunlarını ve çözüm önerilerimizi rapor haline getirip hükümetlerin ilgili bakanlarına, TOBB’a ve diğer ilgili kuruluşlara ilettik. Öylece oluruna bırakmadık, ilettiğimiz her konunun takipçisi olduk.

Demem o ki biz bu iki yıl boyunca hep Akhisar için, Akhisarlılar için yönetim kurulu ve meclis olarak çabaladık.

Bu süre içinde yolumuzu açanlara minnettar olduk. Bizim yolumuzu açmak demek Akhisar’ın, Akhisar’ın emekçilerinin önünü açmak demektir, kentimizin büyümesinin gelişmesinin önünü açmak demektir.

O yüzden Mevlana’nın da dediği gibi gelin biz “Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler arayalım.” Bir olalım, birlik olalım. Biz hep birlikte güçlüyüz.

Yeni bir döneme gireceğimiz bu günlerde, beklentimiz herkes için verimli olması, üreticiye gerekli desteklerin verilmesi ve düzenli organize sanayi bölgelerinin artarak gelişmesidir. Bunlar küçük ölçekli işletmelerin kendini göstermesine ve girişimciliğin artmasına da vesile olacaktır.

Girişimciliğin desteklenmesi demek, Akhisar’ın ve dolayısıyla ülkenin üretim kapasitesinin artması demektir. Görevim boyunca hep bu bilinçle çalıştım.

Her adımımızda “Birliktelikte bereket vardır” düsturu ile hareket ettik. Bu doğrultuda kurumlar arası birlikteliğe inanarak çalıştık.

Akhisar Belediyesi, Kamu Kurumları, Borsa, Ziraat Odası, Esnaf Odaları ve Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı ile uyum içinde çalışarak, başarılı projeler hayata geçirdik.

Yaptığımız her olumlu ve olumsuz davranışın Akhisar’a etki edeceğini unutmayalım. Başkan yardımcısı olarak devam edeceğim görev süresince yeni yönetim kuruluna destek olacak ve işleyişi yakından takip edeceğim.

TOBB Çevre ve İklim Değişikliği Daimi Komitesi Başkanlığı görevime devam ettiğimi de buradan duyurmak istiyorum. Ülkemiz için, Akhisar için çalışmayı sonuna kadar sürdüreceğim.

Kendime, çalışma arkadaşlarıma, Akhisar’a, Akhisar’ın emekçilerine saygı ve minnet beni her zaman güçlü tutacak.

Bu faaliyetlerde hep yanımda olan ve özveriyle destekleyen, yönetim kurulu üyesi yol arkadaşlarıma ve meclis üyesi arkadaşlara sonsuz teşekkür ederim.

Koltuk sevdalısı olmadım, hizmet vermem gerektiğinde de görevden kaçmadım. Bundan sonrada aynı mantalite ile hareket edeceğim. Akhisar’a hizmet vermeye devam edeceğim.

Konuşmamı noktalarken Akhisar’ın Akhisar olmasında dünden bugüne emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Akhisar’a iyi şeyler yapan herkesi minnetle anıyorum.

Akhisarımızın binlerce yıllık tarihine, maneviyatına, doğasına, insanına saygıyı ve sevgiyi odak noktam olarak belirleyerek yol haritamı “Akhisar’ın lehine” çizmeye devam edeceğim. Teşekkürler.”

GHA / Süleyman Kollu

Akhisar Gündem paylaştı: 14 Nisan 2020 Salı


Kent Konseyi Yaykın’da çıkan yer altı suyu ile ilgili açıklama yaptı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşku İle Kutlandı

Akhisar Bağlarında Kesimler Hasat Şenliği Havasında Gerçekleşiyor

GÖKYÜZÜ BÜYÜLÜYOR...

AKHİSAR'DA FİLENİN SULTANLARINA TAM DESTEK...

En TV Güplüce Parkı'ndan canlı yayında

Akhisar CHP'de ilk Kez Oluyor...

KARAVAN TUTKUNLARININ RÜYASI GERÇEK OLDU...

Akhisarsporda sular durulmuyor; İstifa Depremi

Yaz tatilinde derslik sıralarını yenilediler

Karadeniz’den Hayırlı Olsun Ziyaretleri

İyi Partiden Toplu İstifa İlgili Açıklama Yapıldı

İyi Parti İlçe Yönetiminde İstifalar var mı, yok mu?

AHŞAPLA KONUŞAN ADAM…

VALİLİKTEN SICAK HAVA UYARISI

BAŞKAN DUTLULU, BASIN BAYRAMI’NDA GAZETECİLERLE BULUŞTU

Aşırı sıcaklar bunaltıyor…

BASIN İLAN KURUMU MANİSA ŞUBE MÜDÜRÜ AKHİSAR’DA ZİYARETLERDE BULUNDU

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun Kurban Bayramı Mesajı

Akhisar Belediyesi 15 bin adet çiçek dağıttı

AKHİSAR’DA 10 BİN YILLIK ATA TOHUMU KARAKILÇIK BUĞDAYI HASADI YAPILDI 

Spor şehri Akhisar finalin ev sahibi

Er Meydanının Yiğitleri Akhisar’da yarıştı

ATSO'dan Yeni Bir Hizmet Daha

Akhisarda Taekvando rüzgarı esti

Akhisarda Zeytinliklere Doğal Reçete

EBRAR BEBEK İÇİN YAPILAN YARDIM GECESİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİLER

Gençlik Haftasında Sporcu Öğrencilerden Sportif Şölen...

564. AKHİSAR ÇAĞLAK FESTİVALİ 22-26 MAYISTA

-CHP’Lİ ÖZEL: ERDOĞAN’IN AÇIKLADIĞI PROJENİN PATENTİ BİZE AİT

Yükleniyor

AHŞAPLA KONUŞAN ADAM…

İKİ YENİ LOJİSTİK MERKEZ KURULUYOR

Akhisar'dan Deprem Bölgesine Sıcak Yemek...

AKHİSARDAN BALKAN ŞAMPİYONLUĞUNA

ÖZEL DOĞUŞ EMNİYET MÜDÜRÜ ZİYARETİ

METEOROLOJİ UYARIYOR!

DOĞUŞ HASTANESİNDEN BESİM DUTLULUYA ZİYARET

Aerobik Cimnastik CimnastLig 1. Hafta Müsabakaları Manisa’da yapıldı

Okul Sporları Futbol Yıldızlar Kız ve Erkek Türkiye Şampiyonası Manisa’da Başladı

YUNUSEMRE’NİN YILDIZLARINDAN 13 MADALYA

Kent Konseyi Yaykın’da çıkan yer altı suyu ile ilgili açıklama yaptı.

Akhisar Bağlarında Kesimler Hasat Şenliği Havasında Gerçekleşiyor

GÖKYÜZÜ BÜYÜLÜYOR...

En TV Güplüce Parkı'ndan canlı yayında

KARAVAN TUTKUNLARININ RÜYASI GERÇEK OLDU...

Yaz tatilinde derslik sıralarını yenilediler

Karadeniz’den Hayırlı Olsun Ziyaretleri

VALİLİKTEN SICAK HAVA UYARISI

BAŞKAN DUTLULU, BASIN BAYRAMI’NDA GAZETECİLERLE BULUŞTU

Aşırı sıcaklar bunaltıyor…

ÜCRETSİZ A2 İNGİLİZCE KURSU

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN MUHTARLARA AİLE OKULU PROJESİ EĞİTİMİ

KARNE ÇOCUĞUNUZUN GELECEĞİNE IŞIK TUTAR

İL MÜFTÜSÜ SOYKÖKTEN İNTERAKTİF SÖYLEŞİ

Akhisar Bilim Şenliği 22 Eylül’de başlıyor

Akhisar  Halk  Eğitimi   Merkezi   Müdürlüğü  Yeni Kurslar Açıyor

Akhisar’ın 100 yıllık tarihine ışık tutan sempozyum

Vali Karadeniz, Köprübaşı İlçesinde Kütüphane ve Atölye Açılışı Gerçekleştirdi

GELECEĞİN ŞAMPİYON GÜREŞÇİLERİ MİNDERE İLK ADIMINI ATTI

CROSSMİNTON ÜNİLİG TÜRKİYE ŞAMPİYONASI MANİSA’DA YAPILDI

MANİSA VALİLİĞİ DEPREMZEDELER İÇİN EN ÇOK İHTİYAÇ DUYULANLARI AÇIKLADI

HIZINIZA DİKKAT EDİN! MANİSADA KGYS VE PTS DEVREYE GİRDİ

Manisa’da Fırtına Bekleniyor!

Kent Konseyi’nden Kaymakam Ziyareti

CUMHURBAŞKANI MANİSA’DA COŞKUYLA KARŞILANDI…

.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı Uyuşturucu Baskını

Nif Çayı Kenarına Yasadışı Kenevir Ekimi

Jandarma uyuşturucu madde imal ve ticareti yapanlara geçit vermedi

Jandarmadan Bayram Öncesi Emniyet Tedbirleri Kapsamında Havadan (Helikopterle) Trafik Denetimi

Akhisarspor Geçmişin Mirası, Geleceğin Emanetidir…

Yeni sosyal hayatta sınıfta kaldık!..

21 yıl sonra…

Domates Fiyatları Neden Düşüyor?

Siyaseti başkaları yapsın, siz bir merhaba deyin…

COVİD-19 İLE YAŞAMAK

AKHİSARSPOR İÇİN HANGİSİNİ DUYMAK İSTERSİNİZ?

Ah var sen yok musun? Peki ya biz VAR MIYIZ?

Seçmen ne istiyor.

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Fenerbahce 6 6 0 0 10 18
2.Galatasaray 6 5 0 1 9 16
3.Adana Demirspor 6 3 1 2 5 11
4.Rizespor 6 3 1 2 2 11
5.Hatayspor 6 2 0 4 5 10
6.Besiktas 6 3 2 1 -1 10
7.Trabzonspor 6 3 3 0 4 9
8.Kayserispor 6 2 1 3 2 9
9.Konyaspor 6 2 1 3 2 9
10.Kasimpasa 6 2 1 3 -2 9
11.Alanyaspor 6 1 1 4 1 7
12.Ankaragucu 6 1 2 3 0 6
13.Antalyaspor 6 1 2 3 0 6
14.Fatih Karagümrük 6 1 2 3 0 6
15.Sivasspor 6 1 2 3 -2 6
16.Pendikspor 6 0 2 4 -7 4
17.Gazişehir Gaziantep 6 1 5 0 -8 3
18.Istanbul Basaksehir 6 1 5 0 -8 3
19.İstanbulspor 5 0 3 2 -5 2
20.Samsunspor 5 0 4 1 -7 1