Hoşgeldiniz  

Halil Mandacı Çocuk Kulübü’nün Doğa Sevgisi

admin | 04 Kasım 2019 | Eğitim, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Halil Mandacı İlkokulu Yeşili Sevme ve Hayvanları Koruma Kulübü tarafından 1-D Sınıfı öğrencileri ve ailelerinin katılımı ile okul bahçesinde el birliği ve uygulamalı olarak öğrencilerin toprakla buluşması adına plastik sera bahçesi kurulumu gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşan 1-D Sınıf öğretmeni Özlem Çamkıran, “Bu etkinlikteki amacımız; geleceğimiz olan evlatlarımıza doğa sevgisini aşılamak ve öğrenci velilerimizin birbirleriyle tanışarak kaynaşmalarını sağlamaktır. Okulun sadece sınıflardan ibaret olmadığını, ailelerin de desteğiyle aktif bir sinerji oluşturarak toplumsal duyarlılık ve doğa koruma bilincini öne çıkaran farklı etkinliklerin de okulumuzda yapılabileceğini göstermek istedik. Destekleriyle bizlere güç veren, emek harcayan ve etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederim” diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Mevsimine uygun çiçekler ve yeşil sebze türlerinin yetiştirileceği sera çatısı altında oluşturulan tarım uygulama alanında, çocukların tohumdan sofraya bitkilerin gelişimini görerek ve onlara dokunarak öğrenmelerine imkan sağlanması hedefleniyor. Sabah saatlerinde okul bahçesindeki kahvaltıda öğrencileri ve aileleri buluşturan etkinlik faaliyeti öğleden sonra sona ererken, çocukların sevinci ve ailelerin mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

GHA

358 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle