Hoşgeldiniz  

Halk Eğitimi Merkezi Ankara’da Akhisar’ı Temsil Edecek

admin | 02 Temmuz 2020 | Genel, Gündem, Kültür Sanat, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Halk Eğitimi Merkezi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan 15 Temmuz Sergisi’ne bir eseri ile katılıyor.

 İlçe genelinde açılan yüzlerce kursta, kursiyerleri tarafından sayısız eser ortaya çıkaran Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Çerçevesi’nde Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’nde yapmayı planladığı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” temalı sergiye bir eser ile katılım sağlıyor. Türkiye’nin 81 ilinden katılım sağlayacak yüzlerce Halk Eğitim Merkezi’nin eserlerinden oluşacak sergide ilçemizin temsil edilmesi, şehrin tanıtımı ve kültürel öğelerimizin yaşatılması bakımından önemli görülüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye genelindeki Halk Eğitimi Merkezleri’ne ve Olgunlaşma Enstitüleri’ne sergiye katılımları yönünde çağrıda bulundu.Manisa Akhisar Halk Eğitimi Merkezi  bu sergi çağrısına duyarsız kalmadı.

Akhisar, Kağıt Rolyef Eseri İle Temsil Edilecek

      Yapılan çalışma ile ilgili ayrıntıları ve görüşlerini sorduğumuz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Süleyman Erdem şunları belirtti.”Akhisar Halk Eğitimi Merkezi diğer tüm Halk Eğitimi Merkezlerimiz gibi Bakanlığımız’ın politikaları doğrultusunda 7’den 77’ye her bir vatandaşımıza her türlü kurs, seminer, faaliyet, sergi etkinlikleri ile hizmet verme gayreti içerisindeyiz. Amacımız tüm toplumun yaşamının hangi çağında olursa olsun eğitim-öğretim süreçlerinin devam etmesini sağlamak ve onlara yeni imkanlar sunabilmek. Milli Eğitim Bakanlığımız’ın 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ni unutturmamak ve 15 Temmuz ruhunu Tüm Türkiye genelinde yaşamasında katkı sunmak adına yaptığı bu sergi faaliyetine Akhisar Halk Eğitimi Merkezi ailesi olarak tabii ki duyarsız kalamazdık. İdareci arkadaşlarımızın duyarlılığı ve Usta Öğreticilerimizi ciddi gayretleri ile üzerimize düşeni,elimizden geleni yaparak en güzel şekilde hazırladığımız eserle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Sergisi’ne katılıyoruz. Hepinizin bildiği gibi 15 Temmuz Fetö  Hain Darbe Girişimi’nin 3.yılında da Usta Öğreticilerimiz’in gayretleri ile Akhisarımızda 15 Temmuz Sergimizi gerçekleştirmiştik.Milli Eğitim Bakanlığımızca yapılan Sergiye katılım gösterdiğimiz El Emeği Göz Nuru Kağıt Rolyef Eserimizi Usta Öğreticimiz Ümit AVCI başta olmak üzere,Usta Öğreticilerimiz Sakine TETİKER,Fatma COŞKUN,Ayten DAYANIKLI bir ay gibi bir sürede işbirliği halinde emek harcayarak hazırladılar. Manisamızdan Milli Eğitim Bakanlığı’mızın bu sergisine Akhisar Halk Eğitimi Merkezi’nin eseri ile birlikte üç eser temsil edecek. Böyle değerli ve önemli bir sergide Manisamızı Başkentte temsil edecek olmaktan onur duyuyoruz. Bu önemli çalışmada emeği bulunan idareci ve Usta Öğreticisi arkadaşlarımız başta olmak üzere her türlü faaliyette destek olan Öğretmen,Usta Öğretici ve Kurumumuz Personeli’ne teşekkür ediyoruz.Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak halkımızın talebi olan ve faydasına olabilecek çalışmalarımızı yapmaya hız kesmeden devam edeceğiz.

GHA/ Süleyman Kollu

318 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle