Hoşgeldiniz  

Havadan (Helikopterle) Trafik Denetimi

admin | 16 Mayıs 2021 | Asayiş, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği 16 mayıs pazar günü, şehirler arası trafik akışı havadan denetlendi. Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ile müşterek olarak yapılan denetimlerde trafik kuralı ihlali yapan araç sürücülerine idari para cezası uygulandı.

Manisa Valiliği havadan helikopterle yapılan trafik denetimi ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Bilgilendirme metninde “Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ile müşterek olarak Manisa-Turgutlu Devlet Karayolu, Salihli-Gölmarmara-Akhisar Devlet Karayolu, Manisa-Akhisar Devlet  Karayolunda 16 Mayıs 2021 tarihinde Aydın Jandarma Filo Komutanlığından görevlendirilen helikopterle 10:00 – 12:00 saatleri arasında havadan (helikopterle) trafik denetimi yapılmıştır.

Faaliyete Manisa İl Jandarma Komutanlığına bağlı (7) Jandarma Trafik Timi, (2) Motosikletli Trafik Timi, (2) Motosikletli Asayiş Timi, (6) Jandarma Asayiş Timi, (6) Bölge Trafik Ekibi olmak üzere toplam (54) personel katılmıştır.

Denetim sonucunda (640) araç kontrol edilmiş, trafik ihlali yapan (33) araç ve sürücüsüne trafik idari para cezası uygulanmış, (14) araç trafikten men edilmiştir.

İlerleyen günlerde “sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunu sürekli üst düzeyde tutulması” için havadan trafik denetimine devam edilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” ifadelerine yer verildi.

GHA/ Süleyman Kollu

135 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle