Hoşgeldiniz  

İL İL VAKA SAYILARI

admin | 24 Şubat 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, illere göre koronavirüs tablosunu haftalık olarak açıklamaya devam ediyor.

Haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında Manisa ilindeki düşüş dikkat çekti. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haber de Manisa ilindeki 100.00 nüfusa karşılık vaka sayısı 87,456 iken bu hafta açıklanan tablodaki vaka sayısı ise 36,74 olarak ifade buldu. Covıd-19 salgınıyla mücadele tüm hızıyla sürerken haftalık tabloda bazı illerdeki artış ise ilgiyi üzerine topladı. Konu üzerine Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var. Normalleşmeyi konuştuğumuz şu günlerde daha hızlı normal hayata dönebilmek için her birimiz tedbirlere daha çok uymalıyız.” açıklamasını yaptı.

Öte yandan vaka sayılarının azalmasıyla il bazlı kısıtlamalarında hafifletilebileceği dile getirilmişti. Önümüzdeki süreçte ülkemizin doğu kısımlarındaki bazı illerde kısıtlamaların hafifletileceği düşünülürken bölgemizde durumun ne olacağı henüz açıklık kazanmış değil. Salgın ile mücadele tüm hızıyla sürerken maske, mesafe, temizlik kurallarına uymayı aşılama sürecini de takip etmeyi elden bırakmamalıyız.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından “Covıd-19 aşısı uygulandıktan sonra oluşabilecek olası yan etkileri ‘Hayat Eve Sığar´ uygulamasında yer alan ‘Anket´ menüsünden bildirebilirsiniz.” açıklaması yapıldı.

GHA-Süleyman Kollu

76 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle