Hoşgeldiniz  

İLÇE HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

admin | 28 Ağustos 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

İlçe Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu, ilçedeki resmî, özel kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenmede iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, hayat boyu öğrenme etkinliklerini birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla Akhisar Kaymakamı Sabit KAYA başkanlığında toplandı. Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün organize edip, öğretmenevi Müdürlüğü’nün ev sahipliği yaptığı toplantıya İlçe İdare kurum temsilcileri ve sivil toplum örgütleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Akhisar Kaymakamı Sabit KAYA “Kurum ve Sivil Toplum örgütü temsilcilerine hoş geldiniz diyerek toplantının hayırlara vesile olması dileklerini iletti Kaymakam Sabit KAYA 7 den 77 ye tüm vatandaşlarımızın eğitimlerinin ve sürekli öğrenmelerinin önemli olduğunu, bu konuda görevli paydaş görevli tüm kurumların üzerine düşen görevin en güzel şekilde yapmasını gerektiğini vurguladı. İlçede bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarının olağan üstü bir durum söz konusu değil ise vatandaşların eğitimi için kapılarının her türlü işbirliğine açık olmasını gerektiğini tüm kapasite ile destek vermeleri gerektiğini belirtti. Halkın eğitimine yardımcı olmak için yapılan bu toplantının özellikle burada resmi kurum ve sivil toplum temsilcilerinin fikirlerinin ve görüşlerinin önemli olduğunu burada belirtti. Toplumumuzu ciddi şekilde tehdit eden alkol, madde, sigara, uyuşturucu bağımlığının yanında; geldiğimiz çağın önemli bir bağımlılığı olan Teknoloji Bağımlılığının da en az  diğer bağımlılık türleri kadar toplumu, gençleri olumsuz etkilediğini ve bu konu üzerinde başta Milli Eğitim olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara büyük görev düştüğünü ve bununla ilgili gençleri, toplumu bilinçlendirmek üzere herkesin elinden geleni ortaya koyması gerektiğini vurguladı. Halk Eğitimin faaliyetlerinin büyük bir kısmını gerçekleştiren Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Süleyman ERDEM in bir sunum yapmasını istedi”.

Akhisar Halk Eğitim Merkezi Süleyman ERDEM “Eylül ayından buyana ilçemizde gerçekleştirilen Halk Eğitimi faaliyetlerinde Halkımızdan, Sivil toplum örgütlerimizden, Resmi Kurum ve Kuruluşlardan gelen her türlü eğitim talebinin değerlendirildiği ve gerekli planlamanın yapılarak en hızlı şekilde kurslara cevap verilmeye çalışıldığını vurguladı. Kurumumuz tarafından 1 Eylül 2018-27 Ağustos 2019 tarihleri arasındaki bir yıllık dönemde toplam 589 kurs açılmış olup 14900 vatandaşımızın kurslara kayıt edildiğini dile getirdi. Halk Eğitim faaliyetlerini planlarken özellikle Halkın eğitim ihtiyaçlarının kendileri için çok önemli olduğunu, arz talep ilişkisi içerisinde kursları açtığını belirtti. Kursların açılmasında işbirliği yapılan kurumların, okulların, sivil toplum örgütlerin kendilerine çok yardımcı olduklarını hepsine ayrı ayrı teşekkürlerini ilettiğini belirtti. Bünyesinde açık lise ve açık ortaokul bulunması sebebi ile açık lise ve açık ortaokul istatistikleri hakkında bilgi verdi. Daha fazla vatandaşın eğitime öğretime kazandırmak için halkımızı her türlü bilgilendirme yapmaya çalıştıklarını vurguladı. Kurumda çalışan idareci arkadaşlarına yaptıkları başarı faaliyetler, çalışmalar nedeniyle teşekkürlerini iletti. Bir yıllık dönemde yapılan eğitim faaliyetlerinin ayrıntılı bir sunumunu gerçekleştirdi. Toplantının sonunda resmi kurum kuruluş ve sivil toplum temsilcileri söz alarak görüşlerini ve taleplerini ilettiler.

GHA/Zeynep Karakaya

295 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle