Hoşgeldiniz  

İLÇEMİZDE AÇILACAK OKULLAR

admin | 11 Şubat 2021 | Eğitim, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

ZİL YENİDEN ÇALACAK

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün ilk-orta ve imam hatip okulları üzerine yazısının ardından toplanan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Covıd-19 salgınıyla mücadele kapsamında Akhisar´da açılacak okulları oy birliği ile karar aldı. Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya başkanlığında toplanan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 10/02/2021 tarihli ve 2021/11 nolu kararı aldı. İlçemizde açılacak okullar üzerine alınan karar da “Akhisar İlçesi Hıfzıssıhha Kurulu Akhisar Kaymakamı Sabit KAYA başkanlığında 10.02.2021tarih ve saat: 15:00da toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.
Dünya Sağlık Örgütü tarafından PANDEMİ olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından ilçemizdeki vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27´nci ve 72´nci maddeleri gereğince aşağıdaki kararlar alınmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 05/02/2021 tarih ve 20218549 sayılı yazısında; ‘15 Şubat 2021 tarihi itibariyle, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyeleri ile bu okulların bünyesindeki ana sınıflarında İl/İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleriyle işbirliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitim yapılacaktır.´ denildiğinden aşağıda bulunan okullarımızda 15 Şubat 2021 itibariyle yüz yüze eğitim uygulamasına başlanmasına,
1-Gökçeahmet İlkokulu/Ortaokulu
2-Hanpaşa İlkokulu/Ortaokulu
3-Selçikli Mustafa Sabırlı İlkokulu
4-Beyoba İhsan Ortaokulu
5-Kadıdağı Şehit Hüseyin Özcan İlkokulu/Ortaokulu
6-Başlamış Ceyhan Karasoy İlkokulu

Oy birliği ile karar verilmiştir.” ifadeleri yer aldı.

GHA/Süleyman Kollu

99 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle