Hoşgeldiniz  

İyilik Kulübü “Her Yerde Okudu”

admin | 18 Aralık 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Aliya İzzetbegoviç MTAL İyilik kulübü öğrencileri her hafta bir etkinlik yaparak farkındalık yaratmaya devam ediyor. Manisa her yerde okuyor projesi kapsamında gün boyu kitap okuma etkinliği yapan öğrenciler  kitap okumanın önemine işaret ederek farkındalık yarattılar.

Manisa Valiliğinin Kitap okuma kültürünün gelişmesi ve yaygınlaştırılması  amacı ile başlatılan   Manisa her yerde okuyor projesi kapsamında  gerçekleştirilen etkinlikte iyilik kulübü öğrencileri teneffüslerde okulun her yerinde kitap okudular. Etkinliğe destek veren öğretmenleri  ve okulun diğer öğrencileri de teneffüs aralarında  kitap okumanın keyfini sürdüler.

Eline kitap alan her öğrenci teneffüslerde okulun her yerinde, kantinde, bahçede, bankta oturarak, koridorda kitap okudular. İyilik kulübünün kitap okuma etkinliğine  destek veren okul öğretmenleri de gün boyu teneffüsleri ve boş derslerini  kitap okuyarak değerlendirdiler.

Kitap okuma etkinliğine destek veren okul Müdürü Mehmet Aksoy okumanın öğrenmenin en önemli basamağı olduğunu belirtti. Aksoy ; “Okumak, kitap gazete, dergi, yazılı basın ne olursa olsun, ayrı bir kültür ve kişisel gelişim açısından çok önemli. Küçük yaşta kazanılan okuma alışkanlığı kişilik gelişiminde çok önemli rol oynamakta. Manisa genelinde devam eden  Manisa her yerde okuyor projesi kapsamında okulumuz iyilik kulübü öğrencilerinin yapmış olduğu etkinlik farkındalık oluşturmak açısından önemli. Vakit, geri kazanılmayan en değerli hazinedir. Öğrencilerimizin teneffüste kitap okumasını önemsiyor ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, ayrıca bu  güzel faaliyetlerinden dolayı tebrik ediyorum.

GHA/Süleyman KOLLU

 

     

327 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle