Hoşgeldiniz  

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu 2021 Yılı 4. Toplantısı Vali Karadeniz Başkanlığında Gerçekleştirildi

admin | 02 Eylül 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu 2021 Yılı 4. Toplantısı Vali Yaşar Karadeniz’in başkanlığındakurul üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Şehzadeler Kaymakamlığı toplantı salonundaVali Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Mesut Eser, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım,Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü V. Murat Aydın,İl Sağlık MüdürüDoç. Dr. M.Emre Erkuş, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, İl Müftüsü Mustafa Soykök ve ilgililer katıldı.

Toplantıda, 2021 – 2025 yıllarıarasında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planının değerlendirilmesi yapılarak Büyükşehir Belediyeleri ile nüfusu 100.000’in üzerindeki belediyelerin, kadınlar ve çocuklar için kadın konukevi açma zorunluluğuna ilişkin konular görüşüldü. Ayrıca toplantıda,Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ve Manisa İl Jandarma Komutanlığı sunum yaparak faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Toplantı, teknolojinin hızla ilerlediği, sosyal değişim ve dönüşümlerin hızla arttığı içinde bulunduğumuzdönemde kadına yönelik şiddeti oluşmadan önlemek için yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi.

Haber Merkezi

68 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle