Hoşgeldiniz  

KAHVECİLER ODASI BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

admin | 30 Mayıs 2020 | Genel, Gündem, Yerel Haberler A- A+

Ülke genelinde 1 Haziran´da normalleşme sürecine geçiş yaşanması ve kıraathanelerin açılma kararı üzerine Türkiye Kahveciler Konfederasyonu Denetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Akhisar Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Erkin Güney basın açıklamasında bulundu.  Hijyen kurallarına uyulması, maske, eldiven ve dezenfektan kullamı, paket şeker ve çalışma saatleri üzerine konuşan Güney, kahvehanelerin açılması ekonemi ve ticarete hareketlilik getirecek dediği konuşmasında “Koronavirüs sebebiyle 75 gündür iş yerlerimiz kapalı kaldı. Gayet büyük sıkıntılar çektik. 1 Haziran itibari ile de iş yerlerimizi açacağız. Geçtiğimiz günler Cumhurbaşkanımızın belirttiği Bakanlar Kurulu, Kabine toplantısından sonra maske kullanmak, hijyen ve mesafe kurallarına uymak şartıyla iş yerlerimizi açacağız. Buradan da Akhisar´daki bütün vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Bizler kapalı kaldığımız bu süre içerisinde iş yerlerimizin tadilatını, boya işlemlerini yaptık. İş yerlerimiz zaten hijyenik şartlar bakımından hazırdı. Bunları daha da gelişirdik. İlave olarak el dezenfektanlarını kahvelerimizde de kullanacak ve zaruri olarak kapalı şeker ile servis yapacağız. Kısacası iş yerlerimiz hijyenik şartlarda, Akhisarlı vatandaşlarımızın hizmetine açılacak. Gönül rahatlığıyla mekanlarımıza buyurun gelin.
BİRBİRİMİZDEN UZUN SÜRE AYRI KALDIK
 Birbirimizden uzun süre ayrı kaldık ve birbirimizi özledik. Burada şunuda belirtmek istiyorum. Henüz elimize gelen herhangi bir genelge yok. Genelge gelmesi halinde durum netleşecek, henüz bir netlik yok şuan  ve konuşmak için erken ama bu şartlarda bile çay kazanlarımızın içerisinde 120 derecede su kaynıyor. 120 derecelik su akış esnasında 100 derece ve belkide 90 dereceye düşüyor. Biz bu sıcak suyla bardaklarımızı çay doldurmadan önce dezenfekte ediyoruz. Bu virüs ortaya çıkmadan öncede biz bu şekildeçalışıyorduk. Herhangi bir sıkıntı olmadan temizliğin hat saffahada olmasını  temenni ediyoruz. Yani gönül rahatlığıyla çayınızı, kahvenizi, meşrubatlarımızı tüketebilirsiniz.
DUTLULU´YA DA TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´ya da teşekkürlerimi iletiyorum. Sağolsun işyerlerimiz açıldığında dezenfekte işini ilk onlar yapacak. Listeleri hazırlayıp kendilerine takdim ettik. Akabinde Akhisar Belediyesi tarafından maske dağıtımı gerçekleştirilecek. Biz çalışırken maske ve eldivenlerimizi kullanarak sizlere hizmet edeceğiz.
KOLLUK KUVVETLERİ VE SAĞLIK PERSONELLERİ TARAFINDAN DÜZENLİ OLARAK DENETLENECEK
Çalışma alanlarımız kolluk kuvvetleri ve sağlık personelleri tarafından düzenli olarak denetlenecek. Oda olarakta şahış olarakta ne gerekiyorsa yapacağız. Bir kaç gündür esnaf arkadaşlarım bizleri arayıp gereken tüm bilgiyi almaktalar. Üyelerimin her birine teşekkür ediyorum. Bahar bitti artık, yaza giriyoruz, temizliğimiz hazır, maskelerimiz hazır. Mekanlarımız dezenfekte olacak. Sizleri bekliyoruz.
HERHANGİ BİR BİLGİ EDİNMEDİK
Cam bardak mı kullanılacak? Karton bardak mı kullanılacak gibi herhangi bir bilgi edinmedik, genelge yayımlanmadı ama gelen genelge şeklinde hareket edeceğiz.  Oyunlar konusunda da herhangi bir kısıtlama olursa bildiririz. Sabah 06.00, 07.00´de açılışlarımız olacak ama kesinlikle saat 22.00´da tüm mekanlar kapanacak. Oturma mesafesi en az 1,5 metre olacak. En büyük avantajımızda bahçeli işletme oranımızın fazla olması. Dileyenler bahçeye çıkabilecekler.
HALKIMIZDAN VE BELEDİYEMİZDEN BU SÜRE ZARFINDA RİCAMIZ OLACAK
Halkımızdan ve belediyemizden bu süre zarfında ricamız olacak. Bu dönemde kaldırımlara atacağımız masa ve sandalye konusunda lütfen yapıcı davranalım çünkü 75 gündür çalışmıyoruz. Mesleğimiz ister istemez yüzde 20 oranında azalacak. Herkesten ricam rekabete girmesin. Kimse birbirinin ekmeği ile oynamasın. Rekabet yapılmasın. Kaybettiğiniz paraları yerine koymak için alternatifler arayın ve bizde bu arayış içindeyiz. Faturamatikler açmayı ve postane gibi yerlerde yoğunluğu kırmayı amaçlıyoruz. Litrelik ürünler alıp satacağız yani para kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Sabahları simit, poğaça, börek gibi kuru gıdalar satışı yapabiliriz. Hakkımızı yedirmek istemiyoruz. Farklı esnaf grupları bizim çalışmadığımız dönemlerde çay satışı yaptı. Kimse kusura bakmasın, şimdi bizde alteratif ürün satışı yapacağız. Kaybettiğimiz paranın üçte birini ya da yarısını tekrar kazanmaya çalışacağız. Akhisar halkının güveni, huzuru ve bize yardımı gerekiyor. Şuan sokaklar bomboş ama kahvehaneler açılırsa ticaretteki oynamayı ve para piyasasının hareketlendiğini görüceksiniz. Bizler sizi seviyoruz.” ifadelerini kullandı.

GHA

293 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle