Hoşgeldiniz  

Kahveciler Odasından Üyelerine Yardım!

admin | 20 Mart 2020 | Genel, Gündem, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Erkin Güney ve yönetim kurulu üyelerinin kararıyla oda üyelerine erzak desteği yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen Koronavirüs sebebiyle Kahveciler Esnaf Odası üyelerinin mekânlarının ikinci bir karara kadar kapatılması üzerine Oda Başkanı Erkin Güney ve yönetim kurulu, gelir konusunda sıkıntı yaşayacağını düşündüğü üyelerine erzak dağıtımı kararı aldıklarını belirttiler.

Alınan kararın uygulamaya konulması ile 20 Mart Cuma günü saat 16.00´da Park İçi Şehir Gazinosu önünde odaya kayıtlı esnaflara içinde muhtelif  gıda  olan birer poşet verildi.

Oda Başkanı Erkin Güney, yönetim kurulu üyeleri Hanife Ceyhan Özçelik, Gürhan Kıyak, Birol Özdemir ve Hasan Olcan Gün´ün bizzat dağıtımı gerçekleştirdiği destek paketi belirli aralıkla gerçekleştirildi. Konu üzerine konuşan Akhisar Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Erkin Güney desteğin bu gün ile kısıtlı kalmayacağını ve yardımsever vatandaşlarında desteğiyle ilerleyen günlerde de devam edeceği mesajını vererek “Bu zor günlerde esnafımıza destek olmak için oda yöneticileri ile beraber, denetim kurulu, yönetim kuruyla karar aldık. Üyelerimize yardımda bulunuyoruz. Sağ olsunlar, Akhisar´da tanınmış bazı duyarlı vatandaşlarda bize ilerleyen haftalarda destek olacak. Yönetici olup, makamlarda ve koltuklarda oturmak önemli değil, önemli olan bu zor günlerde üyelerin hakkını savunmak ve üyelere sahip çıkmak. Bu koltuklara biz bu vatandaşlar sayesinde geliyoruz, onlar sayesinde orada oturuyoruz. Bu bağlamda bizde onları koruyup kollamakla görevliyiz. Biz elimizden geldiğince böyle bir yardımda bulunmaya çalıştık. İnşallah daha iyisini farklı zamanlarda gerçekleştiririz. Bu gün olan bir şey değil, nasipse ilerleyen zamanlarda da devam edecek. Şuan 540 üyem var ve kademe kademe, yavaş yavaş elimizden geldiği kadar hepsine dağıtacağız. Bu gün hemen hemen 100 kişiye dağıttık. Yarın da devam edecek yarında 100 kişiye dağıtacağız. Kademe kademe hepsine dağıtılacak, durum bu. Teşekkür ederim.” dedi.

ESNAF ULUFE DEĞİL CİDDİ DESTEK İSTİYOR

Bazı kahveci esnafı yapılan gıda yardımını almaya gitmeyerek tepkisini gösterirken, “yapılan yardım göstermeliktir. Görünen o ki uzunca bir süre kapalı kalacağız. Bizim gibi kıtkanaat geçinen küçük esnafın üç beş hafta işyerini açamaması, yanında çalışanından iş yeri sahibine kadar hepimize büyük bir yıkım olacaktır. Odamızın bizlere ulufe dağıtır gibi yardım yapmasını değil, odanın imkanlarını kullanarak gerçek ihtiyaç sahibi esnafa ciddi yardımlar yapmasını bekliyoruz. Göstermelik yapılan yardımın yanında, “biz sizlerin sayesinde bu koltukta oturuyoruz” ifadeleri adeta ulufe dağıtılıyormuş gibi algı oluşturuyor. Esnafımız, bizler de bundan rencide oluyoruz.” diyerek tepki ve isteklerini dile getirdiler.

GHA

456 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle