Hoşgeldiniz  

Kamuoyu soruyor; Ne oldu da..?

admin | 12 Haziran 2019 | Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisarspor’dan bir ses çıktı.  Bu gün internet sitelerinde çıkan haberlerden anladığımız kadarı ile Akhisarspor Başkanı Sayın Hüseyin Eryüksel,  takıma gönül veren iş adamlarına seslenmiş. “Gelin elinizi taşın altına koyun” diyerek birkaç isim de zikredilerek iş adamlarının sorumluluk almaya ve yönetimde görev almaya davet edildiği belirtiliyor. Haberin kaynağı (haber merkezi) şeklinde verildiğine göre bu haber içeriği ya ısmarlama ya da taş atıp tavşan çıkartma deneyimi.

Eğer haberler doğru ise, “Gelin elinizi taşın altına koyun” diyerek seslenenlere kamuoyu gibi ben de soruyorum. Ne oldu da şimdi sorumluluğu, görevi ve takımı paylaşmaya çağırıyorsunuz?

Bu güne kadar hem yönetimsel olarak hem de etkinlikler açısından şeffaflık vurgusu yapıp, takımın şehir halkından koparıldığını bizler söylerken bir cevap alamamıştık. Siyaseten doğru veya yanlış, ancak birileri çıkıp yönetim ve Akhisar Belediyespor’un mali dengesinin nasıl işlediğini, bunun yerel yönetime ne kadarlık bir yük getirdiğini söylerken siz neden bir açıklama yapmadınız.

Takım bağıra bağıra ligden düşerken niçin çıkıp bir açıklama yapmadınız. Niçin halkın olan bu takımın kulüp yönetimi ile ilgili sportif başarı ve başarısızlıkları halkla paylaşmadınız.  Ziraat Türkiye kupasını ve Süper kupayı niçin sadece televizyonda tören esnasında halkın görüşüne açıp kulüp tesislerinde adeta çalınacak korkusuyla gizlediniz. Yıllarca bir sezon açılışı, forma imza günü gibi taraftarı takımla pekiştirecek etkinlikleri niçin yapmadınız?

Haberde Akhisarspor olarak adlandırılan takımın adı, statüsü, yönetim şeklinin kamuoyu tarafından bilinmesi, mali ve idari ibra ile ilgili en ufak nezaketi niçin göstermediniz?

Şimdi ben bunları sizi suçlamak veya herhangi bir art niyetle asla söylemiyorum. Bu güne kadar Akhisarlı halkın göğsünü kabartacak ne yaptıysanız biz de bunları haberlerimizde kamuoyuna aktardık ve biz de bir Akhisarlı olarak büyük gurur yaşadık. Sizlere de teşekkür ettik.  Ama gerçekten sade bir taraftar olarak merak ediyorum. Bildiğimiz bazı şeyler olmasının yanında bilmediğimiz  birçok şey var. Haklı olarak ta soruyoruz. Bunları sadece biz mi bilmiyoruz. Eğer davet ettiğiniz işadamları da bilmiyor ise bu kadar bilinmezliklerin olduğu kaya kütlesinin altına kim elini koyar? Size soruyorum..! Siz koyar mıydınız?

Şimdi lütfen bir açıklama yapın bu takımla ilgili düşünce, plan ve hedefleriniz nedir? Bu konular hakkında yıllarca bu takımın renklerine aşık olup, şehir şehir maçlarına giden, bilet alıp, kombine alıp takıma gücünün yettiğince destek olan, hiçbir şey yapamıyorsa  ölümüne seven, tribünde memleket meselesi pankartı açıp, hem bu söze hem de takıma gerçekten gönülden bağlı olan kamuoyunun bilgi edinme hakkı var.

Bir gazeteci olarak benim Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği veya Akhisarspor hakkında bilmediğim, öğrenemediğim çok şey var. Ben yine bilmemeye razıyım da bu kadar büyük sevgiyle takımına aşık olan binlerce taraftarın bilmemesine razı değilim.

Ne oldu da şimdi bu davet geliyor?

Şimdi lütfen, bu yazıyı bir kez daha okuyun ve kamuoyuna borcunuz olan bilgilendirmeyi içeren bir açıklama yapın.

GHA/ Süleyman Kollu

1197 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle