Hoşgeldiniz  

KARAYOLUNDA COVİD-19 DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

admin | 03 Nisan 2020 | Genel, Gündem, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Kırkağaç Gelenbe Mahallesinde Manisa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar doğrultusunda araç sürücülerinin ve yolcuların ateşleri ölçülerek kontrolleri yapılıyor.

Kırkağaç Gelenbe Mahallesinde Manisa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar doğrultusunda araç sürücülerinin ve yolcuların ateşleri ölçülerek kontrolleri yapılıyor. Gelenbe  Jandarma hizmet binasının önünde, Devlet karayolunda İstanbul  İzmir  istikametinde Koronavirüs salgının yayılmasını önlemek amacıyla Manisa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar doğrultusunda Jandarma, Emniyet ve Sağlık personeli tarafından yapılan uygulamalar devam ediyor.  Yaz, kış, kar, çamur demeden halkı için milletinin huzur ve güvenliği için mücadele veren Jandarma ve emniyet güçleri ile sağlık çalışanları yine vatandaşın sağlığı için görevi başında. İstanbul istikametinden gelip İzmir istikametine giden bütün araçlar Kırkağaç Jandarma, Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Amirliği ekipleri ve  Akhisar İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince uygulama noktasında durdurularak vatandaşların sağlık kontrolleri yapılıyor. Vatandaşlara, Koronavirüs salgını ve alınması gereken tedbirler hakkında bilgiler verilerek, 14 günlük karantina süresine ilişkin tebligatlar gerçekleştiriliyor.

 

Bütün araçların nereden gelip nereye gittiği sorulan ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince sürücü ve araç içinde bulunanların ateşleri ölçülürken Jandarma ve Bölge Trafik ekiplerince de  yolcuların ve sürücülerin sosyal mesafeleri kontrol edilip kontrolleri tamamlanan sürücülere tebligatlar yapılıyor.  Edinilen bilgilere göre İl Hıfzıssıhha Kurulunca alınan  kararlar doğrultusunda, il dışından gelen vatandaşların virüsün yayılmasını önlemek amacıyla alınan kararlara uygulanmasında kesinlikle herhangi bir taviz verilmeyeceği öğrenildi.

GHA/Rüstem Savaş – Kaynak:Erhan Çelik-AGB

 

246 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle