Hoşgeldiniz  

Kedilerden kurtarıp, doğal yaşama kazandırdılar

admin | 07 Mayıs 2020 | Dünya, Genel, Gündem, Tarım ve hayvancılık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Köprübaşı Jandarma Komutanlığı personelinden örnek davranış. Jandarma  personeli Angut ve on bir yavrusunu kedilerden kurtarıp doğal yaşama kazandırdı.

Koronavirüs salgını ve evde kal uygulamaları nedeni ile sosyal hayatta yaşanan dinginlik, yaban hayvanlarının şehirlere girmesine, alışılmışın dışında birçok yabani hayvan vakasının yaşanmasına sebep oldu. Bu sıra dışı olaylardan biri de Köprübaşında yaşandı.

07.05.2020 günü Köprübaşı İlçe Jandarma Komutanlığı binası yakınlarında Angut kuşu ve 11 yavrusuna, bir kedinin zarar verdiğini gören Jandarma personeli müdahale ederek, Angut kuşu ve 11 yavrusu İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesine alarak muhafaza etti. Köprübaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bilgi veren Jandarma personeli , veteriner hekim tarafından Angut kuşu ve yavrularının sağlık kontrolünün yapılmasını sağladı. Daha sonra  Manisa Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile yapılan koordine doğrultusunda İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile birlikte baraj bölgesine yakın bir noktadan doğal yaşama yeniden adapte olmaları için serbest bırakılan Angut ve on bir yavrusu  alışık oldukları hayata kavuşturuldu.

GHA/ Süleyman Kollu

 

257 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle