Hoşgeldiniz  

KOLONYA SATIŞLARI PATLADI

admin | 12 Mart 2020 | Genel, Gündem, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

1 YILDA SATAMADIKLARINI BİR GÜNDE SATTILAR

Akhisar´da Koronavirüs´ün Türkiye´ye geldiğini duyan vatandaşlar kolonya satıcılarına hücum etti. Koronavirüs´e karşı koruyucu dezenfaktan olduğu açıklanan kolonya satışları patladı. Marketlerde, bakkallarda, kolonya satış noktalarında raflar boşaldı. Kolonya satış noktalarında uzun kuyruklar oluşurken bir yıllık satışımızı bir günde yaptık diyen kolonya satıcıları durumdan memnundu fakat bazı satıcılar talebin bu kadar çok olacağını bilmiyorduk, depomuzdaki tüm ürünleri bitirdik, keşke daha fazla ürün bulundursaydık diye dert yandı. Krizi fırsata çeviren fırsatçılar henüz ilçemizde görülmezken, aradığı ürünü raflarda göremeyen yahut iş yerinin kapalı olduğunu gören vatandaşlar çareyi internet üzerinden alışverişte buldu.

KARABORSACILAR İŞ BAŞINDA

İlçemizde kolonya rafları boşalıp vatandaş istediğini bulamayınca çareyi internet üzeri satışta aradı. Ne yazık ki internet satışlarında büyük markalar indirime giderken karaborsacılarda ürünleri toptan alıp yüksek fiyata satışa çıkarma derdine düştü. Toptancılarda da ürün stokları git gide azaldı.

ELİMDE HİÇ KOLONYA KALMADI

Akhisar kolonya satış noktası sahiplerinden birinin iş yerini kapalı görünce kendisiyle iletişime geçtik. İş yeri sahibi “Elimde hiç mal kalmadı, olsaydı satış yapmak için dükkânı açardım. Yıllardır böyle iş yaptığımı hatırlamıyorum. Toptancılarda dahi ürün stokları azaldı.” dedi.

BELKİ İYİ GELİYORDUR

Vatandaşlara kolonya satışlarındaki artış konusunu sorduğumuzda aralarında “Cidden iyi mi geliyormuş?” diyende vardı, “Tedbir tedbirdir, biz alalım.” diyende.  Kimisi “Ben 5-6 şişe aldım, uzun kuyruklar vardı geldiğimizde bir daha bulamayız diye, gelmişken 5-6 şişe aldık.” dedi.

Rüstem Savaş

115 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle