Hoşgeldiniz  

Kurallara Uymayanlara Cezai İşlem Yapılıyor

admin | 30 Mart 2020 | Asayiş, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Kararlara Uymayan Kişi ve İşyerleri Hakkında Yasal İşlem Yapılıyor
Manisa’da İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Covid-19 tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde tedbirlere aykırı yolcu taşıyan 3 ticari araç ile yasaklara uymayan 46 kişi ve 50 işyeri hakkında yasal işlem uygulandı.
Koronavirüsün ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de kendi görev sahalarında 24 saat görev yapmaya devam ediyor. Kolluk kuvvetleri, yasağa rağmen sokağa çıkan 2.389 kişiyi uyarırken, ikazlara uymayan 46 kişi ile İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararlarına uymadığı tespit edilen 50 işyerine cezai işlem uyguladı. Alınan tedbirlere aykırı yolcu taşıyan 3 ticari araca cezai işlemin uygulandığı il genelinde yurt dışından gelip karantina kurallarına uymayan 38 kişi ile sosyal medya hesaplarından alınan tedbirlere aykırı paylaşımda bulunduğu tespit edilen 7 kişi hakkında da yasal işlem yapıldı.
Kolluk Kuvvetleri, Vefa Sosyal Destek Gruplarında da Görev Alıyor
Sokağa çıkma kısıtlaması bulunan vatandaşlarımızdan ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi olmayanların temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarında da görev yapan Jandarma ve Emniyet personeli, 2. 467 vatandaşımızın yardım talebini karşıladı.

293 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle