Hoşgeldiniz  

KUR’AN DOYURDU, İLAHİLER MEST ETTİ

admin | 19 Şubat 2021 | Asayiş, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Engin Akyüz bu haftaki “engin akyüz ile konuşuYORUM” programında Akhisar ilçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Müftülük Şube Müdürü Kamil Ayvaz ve Devran İlahi Grubu’nu konuk etti.

Üç ayların başlamasıyla, Regaip kandili öncesi yayınlanan programda Akhisar İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu yapılan hizmetleri, hedefledikleri projeleri, üç ayların fazileti, Regaip ve diğer özel gecelerin hikmetlerini ayrıntılarıyla anlattı.

Program Akhisar İlçe Müftülüğü şube müdürü Kamil Ayvaz’ın Kur’an tilaveti ile başladı. Program moderatörü Engin Akyüz’ün ve izleyicilerin sorularını cevaplayan Türkmenoğlu Akhisar’da yapılan birçok projede ve din hizmetlerinde şehir halkının cömert davrandığını belirterek yapılan birçok projenin mimarı olarak gördüğü hayırsever Akhisar halkına teşekkür etti.

EN GÜZEL PROJEMİZDE İLK KAZMA YAKINDA VURULACAK

Akhisar’da yaptıkları birçok projenin içerisinden en öne çıkan projenin yakında hayata geçecek olan okullar bölgesindeki külliye olacağını belirten Türkmenoğlu “okullar bölgesinde, içinde çok güzel bir camii, kreş, kafeterya, oyun ve dinlenme alanlarının olacağı çok güzel bir projemizin ön çalışmaları ve onayı bitti. İnşallah çok yakın zamanda ilk kazmayı vurarak inşaatına başlanacak. İnsanımızın güvenle vakit geçirebileceği, huzur bulacağı bir mekanı ilçemize kazandıracağız” dedi.

AKHİSAR HAFIZLIK EĞİTİMİNDE ÜLKE ZİRVESİNDE

Akhisar’da Hilaliye, Ulu Camii ve Zeytinliova Kuran Kursları’nda her yıl yüzlerce hafız yetiştiğinin altını çizen Türkmenoğlu, verilen eğitimin niteliği, yetiştirilen hafız sayısı bakımından Akhisar ülkede başı çeken merkezlerden biri diyerek Akhisar’daki Hafızlık eğitiminin başarılarını dile getirdi.

TASAVVUF MÜZİĞİ VE İLAHİLERLE MEST ETTİLER

Program içerisinde sekiz ilahi seslendiren Devran İlahi Grubu izleyiciden büyük beğeni alırken aynı zamanda üç ayların manevi iklimini yaşayan halka ilahi sözleriyle de mesaj verdiler. Programda ilk olarak Çanakkale Türküsü’nü seslendiren Devran İlahi Grubu, birbirinden güzel ilahileri seslendirdiler.

Program  Akhisar ilçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu’nun yaptığı dua ile son buldu.

GHA/ Süleyman Kollu

Programın canlı yayın videosu linki;

https://www.facebook.com/gundemakhisar/videos/231996941984642

92 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle