Hoşgeldiniz  

Lezzet Arastası Çarşıyı Uçurur.

admin | 06 Mart 2019 | Genel, Gündem, Kültür Sanat, Politika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Cumhur İttifakı Akhisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Eryüksel  yenileme projeleri ile Akhisar’ın çehresini değiştirecek projeleri açıklıyor.

Yüksek maliyet gerektirmeyen ve Akhisar Belediyesinin imkanları ile yapılabilecek projeleri yenileme projeleri olarak sunan Eryüksel’in yaklaşımı vatandaşlarca da haklı ve mantıklı bulunuyor.

Projeleri değerlendiren vatandaşlar yıllarca böyle bir özenin merkez çarşıya gösterilmesini beklediklerini söyleyerek, “ kim kazanırsa kazansın ancak bu projeler hayata geçsin” değerlendirmelerini yapıyor.

Eryüksel’in lezzet arastası’ projesi olarak açıkladığı havuzlu çarşı, yıllarca farklı meslek guruplarından esnafın çalıştırdığı işyerlerine ev sahipliği yapıyor. Ancak lokantanın yanında bulunan nalbur,  köftecinin karşısında ambalaj malzemeleri satılırken hem yan sokağında üç beş Akhisar köfte lokantası dikkatleri çekiyor.

Bu tür lezzet arastasının gastronomi turizmi açısından da faydalı olacağını belirten vatandaşlar, bunların birçok örneğinin gıda ve yemeği ile ünlü şehirde gerçekleştirilmiş olduğunu belirtiyor. Böyle bir lezzet arastasının gelen ziyaretçilerin uğrak noktası olacağını söyleyen vatandaşlar “bu lezzet arastası çarşı esnafına fayda sağlar, adeta çarşıyı uçurur” diyerek projeyi beğendiklerini belirttiler.

GHA/ Fatma Kayak Kollu

 

 

340 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle