Hoşgeldiniz  

MANİSA MAVİYE DÖNDÜ

admin | 14 Ağustos 2021 | Dünya, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Covıd-19 salgınıyla mücadele kapsamında aşılama çalışmaları hızla devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan veriler ışığında 13 Ağustos günü 285.242 vatandaşa koronavirüs testi uygulanırken 21.372 vaka tespit edildi, 157 vatandaşımız covıd-19 salgını sebebiyle hayatını kaybetti ve 16.492 kişi iyileşti.

Öte yandan aşılamada %75 sınırını aşarak Manisa’da mavi bölge durumuna geçiş yaptı. İl genelinde %75,4 aşılama oranı elde edildi.  1. doz Türkiye ortalamasında %70.41’lik oran yakalandı. 2. doz ortalaması ise henüz %52,21 olarak ifade edildi. 1. 2. ve 3. doz toplamı 82.621.415 aşı yapıldı.

1.DOZ UYGULANAN: 43.704.072  2.DOZ UYGULANAN: 32.406.947  3.DOZ UYGULANAN: 6.510.396

AKHİSAR KAYMAKAMLIĞI ÖNÜNDE AŞI ÇADIRI KURULDU

Toplumsal bağışıklığın kazanılması adına Covıd-19 aşısı olmak büyük önem arz ediyor. Akhisar İlçe Sağlık Müdürlüğü randevusuz aşılama üzerine kurduğu stantlara bir yenisini daha ekleyerek Akhisar Kaymakamlığı önünde çadır kurdu. Konu üzerine İlçe Sağlık Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabından “Toplumsal bağışıklığımızın sağlanması noktasında ekiplerimiz 4 koldan sizlere ulaşmak için İlçemizde uygun olan alanlara aşı merkezleri açarak kararlılığını ortaya koymaktadır. Biz hazırız sizlerde hazırsanız aşı merkezlerine gelmenizi ve yakınlarınızı da yönlendirmenizi bekliyoruz, birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için destek olma sorumluluğumuzu unutmayalım.” paylaşımı gerçekleştirildi. Göreve yeni atanan Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Erol Karaca ve Dt. Latif Çakmak’ta Akhisar Kaymakamlığı önünde kurulan randevusuz aşılama çadırını ziyarette bulunarak çalışanlara kolaylıklar diledi ve çalışmaların nasıl sürdürüldüğü üzerine incelemelerde bulundu.

“ÇOK ŞÜKÜR MAVİYE BÜRÜNDÜ”

İlçe Sağlık Müdürlüğü, Manisa İlinin de covıd-19 aşılama haritasında maviye döndüğünü gururla duyurdu. Sosyal medya üzerinden yapılan bir diğer paylaşımda “Sağlık çalışanlarımızın üstün gayreti ve sizlerin aşıya olan güven ve desteği ile dağlarında yağ ovalarından bal akan güzel Şehzadeler kenti Manisa’mız çok şükür MAVİYE büründü, asla gevşemek yok kararlı ve ısrarlı şekilde bu mikrobun kökünü Allah’ın izniyle kazıyacağız inşallah.” ifadeleri yer aldı.

90 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle