Hoşgeldiniz  

MANİSA VALİLİĞİ BASIN AÇIKLAMASI

admin | 22 Ağustos 2020 | Genel, Tüm Manşetler A- A+

Melis Alphan isimli gazetecinin kendi sosyal medya hesabından  “Çapaklı köylüsü, meyve-zeytin bahçeleri ve domates tarlaları ortasına kurulacak Biogaz Elektrik Santralini istemiyor. Şirketin hukuksuzca dozerlerle girdiği tarlalardan geçen kaçak yolda nöbet tutan köylünün coplanarak getirildiği hal, bu görüntü biber gazının yakından ve doğrudan sıkılması dolayı oluşan kimyasal yanık” şeklindeki fotoğraflı paylaşımları ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

 

Gazetecinin, “Biber gazı kullanımından dolayı kimyasal yanık oluştuğu” yönündeki iddiasının aksine olaya müdahalede biber gazı gibi herhangi bir kimyasal ekipman kullanılmamıştır. Olayla ilgili eyleme katılan ve gözaltına alınan şahısların hiçbirisinde göğüs bölgesine alınan darbe veya yanık raporu bulunmamaktadır.

 

Ayrıca diğer fotoğraflardaki görüntüler ve yorumlardaki video görüntüsü müdahale esnasında çekilmiş olup, yolu kapatan kadınlara karşı copla müdahalede bulunulmamıştır. Olay günü sabah saat 09.00’dan itibaren ikna çalışmalarına ve uyarılara rağmen grup jandarma personeline mukavemet göstermiş, söz konusu mukavemete karşı orantılı güç kullanılmıştır.

 

Olay sonucunda 14 jandarma personeli yaralanmış olup, bir personelimiz aldığı darbe sonucu bayılmış; bu personellerimizle ilgili adli rapor düzenlenmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

GHA/SÇ

 

 

 

24 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle