Hoşgeldiniz  

Meteoroloji Uyarıyor…

admin | 13 Mayıs 2020 | Genel, Gündem, Sağlık, Tüm Manşetler A- A+

Bölge illerimizin tümünde olduğu gibi; Akhisar’ımızda da hava sıcaklıkları önümüzdeki günler içerisinde mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredecek. Bölgesel Tahmin Merkezi’mizin 130/1 nolu uyarısında olduğu gibi; bilhassa cumartesi, pazar ve pazartesi günlerinde güneşin dik geldiği saatlerde mümkün olduğunca dışarı çıkılmaması tavsiye olunur.       Fehmi ŞENGÜN/ Meteoroloji Md.
Konu ile ilgili Meteoroloji 2. Bölge müdürlüğünün uyarısı şu şekilde kamuoyu ile paylaşıldı.

 “METEOROLOJİK UYARI

 Sıcak Hava Dalgası Uyarısı

Bu hafta sonu Cuma gününden itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak bölge illerimizde  (İzmir, Manisa, Aydın, Balıkesir ve Çanakkale) mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini aşabileceği değerlendirilmektedir.

Vatandaşlarımızdan özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları ve güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önem arz etmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı:15.05.2020 09:00 – 19.05.2020 19:00

Oluşması Muhtemel Riskler:  Güneş Çarpması

 Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü

Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi”

GHA/ Süleyman Kollu

 

211 Kez Görüntülendi.
Etiketler: ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle