Hoşgeldiniz  

Miniklerde Yerli Malı Sevinci

admin | 13 Aralık 2018 | Dünya, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Manisa Büyükşehir Belediyesi 12-18 aralık tarihlerinde kutlanan yerli malı haftasına farklı bir etkinlikle destek verdi. Akhisar Sebze Meyve halinde gerçekleşen etkinlikte küçüklerde yerli malı kullanma bilinci oluşması için etkinlik düzenlendi. Çevre mahalle ilk okullarından gelen 80 kadar öğrenci etkinliğe katılarak şiirler okudu. Büyükşehir Belediyesi tarafından değişik meyve ve kırtasiye malzemesi hediye edilen öğrenciler Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Etkinlikte konuşan Manisa Büyükşehir Belediyesi kaynak geliştirme daire başkanı Halis Satılmış yerli malı kullanmanın önemine işaret etti Satılmış konuşmasında “ Malumunuz her yıl 12-18 aralık tarihleri arasında yerli malı haftası kutlanmaktadır. Biz bu uygulamayı ilk defa Salihli ‘de ve merkezdeki halimizde yapmıştık. Bu yıl beş halimizde yapıyoruz. Amacımız belli, yerli malı yudun malı, herkes onu kullanmalı. Biz kendi yetiştirdiğimiz, kendi yaptığımız ürünü kullanmalıyız ve destek de vermeliyiz. Bu eskiden çocukluğumuzda da okullarda kutlanırdı. Biz istedik ki artık bu kutlama yerinde, hallerde ve pazarlarda kutlansın. Bu yıl program kutlamasını biraz geliştirdik, ileride daha da geliştireceğiz.  Akhisar Pazarcılar odası başkanımız da katıldı, destek verdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

Akhisar Manavlar ve pazarcılar esnaf odası başkanı Mustafa Güral yerli malı haftasının tüm ülkemize hayırlar getirmesini diledi. Güral konuşmasında; “ Manisa Büyükşehir Belediye başkanı Cengiz Ergün’e ve daire başkanımız Halis Satılmış’a böylesine güzel bir etkinlikte bizi bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Biz vatandaşlarımızdan, halkımızdan yerli mal kullanmasını, pazaryerlerinden yerli malları almalarını istiyoruz. İthal olan muz vb ürünleri almamalarını, ithal ürün tüketimine yönelinmemesini istiyoruz.”dedi.

Öğrencilere hediyelerini takdim eden daire başkanı Halis Satılmış ve pazarcılar odası başkanı Mustafa Güral birlikte fotoğraf çektirirken, öğrenciler kendilerine hediye gönderen Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e hep birlikte teşekkür mesajı gönderdiler. GHA /

534 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle