Hoşgeldiniz  

Motosiklet sürücüleri Akhisar Belediyesine teşekkür etti

admin | 12 Şubat 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisarlı motosikletçilerden Başkan Salih Hızlı’ya teşekkür
Akhisar Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen Motosiklet Güvenli ve İleri Sürüş Çalışmaları, Most Akademi tarafından Akhisar’ın tek motosiklet kulübü Akhisar Rides’inde katılımı ile Akhisarlı motosikletseverlerle ücretsiz verildi.

İlçe bazında ilk kez böyle bir etkinliğin düzenlendiğine dikkat çeken ve duyduğu memnuniyeti dile getiren Akhisar Rides Motosiklet Kulübü Başkanı Özcan Barlık, bu yolda eğitimi üstlenen Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Başkan Yardımcısı Ömer İşçi’ye teşekkür ederek plaket takdim etti.

Program kapsamında ilk olarak gerçekleştirilen Most-Teori Sunumu ardından pratik eğitim Moto Drag pistinde Most-Hakimiyet kapalı alan sürüş çalışması gerçekleşti. Trafiğe kapalı alanlarda gerçekleştirilen, ADAC sistemi temel alınarak motosiklet hakimiyeti ve acil durum manevralarının işlendiği çalışmalar yer aldı. Most-Hakimiyet çalışmasında; Motosiklet kontrolleri, Yavaş sürüş teknikleri, acil manevra ve fren teknikleri, yönlendirme ve viraj alma gibi konular işlendi.

Akhisar’da özellikle motosiklet kullanımının yoğun olduğu bir yerleşim merkezi olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Salih Hızlı, “motosiklet sürücülerinin trafikte daha güvenli bir şekilde ilerlemesine destek olmak amacıyla Motorides Kulübünün de destekleri ile gerçekleşen programa katılan tüm sürücülere teşekkür ederiz” dedi.

310 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle