Hoşgeldiniz  

MUAYTHAİ 1. KADEME ANTRENÖRLÜK KURSU MANİSA’DA AÇILIYOR

admin | 17 Şubat 2021 | Eğitim, Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

 

Türkiye Muaythai Federasyonu Ege Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik,  08 – 12 Mart 2021 tarihleri arasında Şehzadeler Muaythai Eğitim Merkezi’nde Muaythai 1. Kademe Antrenörlük Uygulamalı Eğitim Kursu’nun açılacağını belirterek,  sınırlı sayıda kursiyerin alınacağı kurs için kayıtların başladığını ve 28 Şubat’ta sona ereceğini duyurdu.

Türkiye Muaythai Federasyonu Ege Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, 1. Kademe Muaythai Uygulamalı Antrenör Eğitim Kursu’nun 08 – 12 Mart 2021 tarihlerinde Manisa’da açılacağını duyurdu.  2019 yılı Aralık ayında antrenör kurs ve eğitim talimatının yayınlaması, yeni sisteme geçilmesiyle ile birlikte tüm ülkede antrenörlük kurslarının açılmasının durdurulduğunu, yeni antrenörlerin yetiştirilemediğini hatırlatan Başkan Çelik,  konuyla ilgili şöyle konuştu; “2020 yılı içerisinde tüm federasyonlarca ve Spor Bakanlığı’nca yapılması planlanan antrenörlük kursları Covid -19 tedbirleri uyarınca askıya alınmış, ertelenmiş veya iptal edilmişti. Alınan tedbirlerle normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte antrenörlük kurslarının açılmasına Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan onay çıktı. Buna göre Şehzadeler Muaythai Eğitim Merkezi’mizde 08 – 12 Mart 2021 tarihleri arasında Muaythai 1. Kademe Antrenörlük Uygulamalı Eğitim Kursu’nun açılmasına karar verilmiştir.”

BAŞVURU ŞARTLARI

Açılacak kursa katılabilmek için federasyonun belirlemiş olduğu 10. Khan (Üst Düzey Sporcu ) olmanın yanı sıra Yeni Antrenörlük Eğitim Sistemi’nin beraberinde getirdiği ve E- Kampüs Sistemi üzerinden (A.Ö.F) görülen “Temel Eğitim Dersleri”nden başarılı olunması gerektiğini kaydeden Başkan Çelik,  şöyle devam etti; “2018 yılında Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Şehzadeler Belediyesi işbirliği ile Şehzadeler Muaythai Eğitim Merkezi bu güne kadar beş kez 10. Khan, dört kez çeşitli kademelerde antrenör kursu ve iki kez hakem kursu gerçekleştirerek, bu konuda ülkemizde tartışmasız lider konumdadır. Eğitim merkezimizde diplomalarını alan arkadaşlarımız Edirne’den Karsa, Trabzon’dan Antalya’ya,  Kocaelin’den Artvin’e kadar bir çok yerde hakem veya antrenör olarak görev yapmakta, ailelerinin geçimlerini sağlamakla beraber, ülkemizde milli şuura sahip, dinç ve zinde nesillerin yetişmesine vesile olmaktadır. E – Devlet üzerinden 15 Şubat 2021 tarihinde kayda açılan Uygulamalı Antrenörlük Kursumuza, an itibarı ile Van, Kocaeli, İstanbul, İzmir, Manisa, Uşak, Antalya, Kars illerinden kayıtlar girilmiştir. Kayıtlar 28 Şubat itibarı ile sistem üzerinden kapatılacaktır. (Pandemi dolayısıyla kısıtlı)

GHA-Süleyman Kollu

89 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle