Hoşgeldiniz  

Öğrencilerden çevre kirliliğine farklı bir bakış açısı

admin | 07 Haziran 2022 | Akhisar belediye hizmetleri haberleri, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

Haber Merkezi

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla, TOKİ Zeytinkent İlkokulunda dünyadaki ve ülkemizdeki çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla “Atık Malzemelerden Geri Dönüşüm Sergisi” düzenlendi.

TOKİ Zeytinkent İlkokulu öğretmenleri Dilara İyikal ve Nilgün Tanrıyakul ‘un “Çevre Koruma Bilinci Kursu“ sonunda açtıkları sergide Okul müdürü Aygün Yazgan yaptığı konuşmada amaçlarının çocuklarda hem atık malzemeleri değerlendirerek yaratıcılık ve el becerilerini geliştirmek, hem de dünyada ve ülkemizde var olan çevre kirliliğine farklı bir bakış açısı geliştirmek olduğunu belirtti.

Okul müdürü Aygün Yazgan; tamamı ellerinde olan malzemelerden ve çocuklarımızın topladığı atık ürünlerden oluşan sergide; kutuplardaki buzulların erimesi, penguenlerin ve kutup ayılarının yaşam şartlarının zorlaşması, deniz ve su kirliliği, orman yangınları, ekmek israfı, plastik atıklar, kağıtların geri dönüşümü, nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan hayvanlar, CD atıkları vb. konularda ürünler hazırlanarak sergilendiğini de konuşmasına ekledi.

Okul müdürü Aygün Yazgan; Öğrencilerimizin hem eğlendiği hem de öğrendiği bu etkinlikte emeklerinin sergilenip Akhisar Kaymakamımız Sabit Kaya, Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Erdem ve diğer misafirlerimiz tarafından beğenilmesinin çocuklarımızı çok mutlu ettiğini de belirtti

4 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle