Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

admin | 09 Mart 2020 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

ALİYA İZZETBEGOVİÇ MTAL İYİLİK KULÜBÜ ÖĞRENCİLERİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Aliya İzzetbegoviç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İyilik Kulübü öğrencileri “İyilik denizinde yüzmek için siz de bir iyilik yapın, denize atın” sloganıyla çıktığı yolda 2S HOBİCENTER´in kapılarını öğrencilere açmasıyla çalışmalarını bir üst seviyeye taşıdı. Öğrencilerin kulüp rehber öğretmeni Süleyman Kollu ile  2S HOBİCENTER sahipleri Sibel ve Süleyman Taşaltı´nın yardımları ile 7 Mart Cumartesi günü iş yeri atölyesinde buluşup ahşap boyama ve transfer yaptılar. Elde ettikleri ürünleri makul fiyata satıp bu geliri yardıma ihtiyacı olan ailelere vereceklerini açıkladılar, hatta ilk müşteriler öğrencileri bu etkinlikte yalnız bırakmayan konukları oldu. Yardıma ihtiyacı olanlara el uzatmak adına ilk ürünlerini kendileri satın aldı. Ayrıca etkinliğe katılım gösterenler ve destek ürünlerden alanlar arasında moderatör ve tv programcısı Engin Akyüz, Esin- Koray Varlık çifti, Ergan Elif Duran yer alırken Süleyman Kollu ve öğrencileri projenin ilerleyen haftalarda da devam edeceğini ifade ettiler.

Konu üzerine açıklama yapan Süleyman Kollu ” Güzel bir etkinlik için bir araya geldik. Hobi Center imkânlarını kullanarak ahşap ile ilgili ürünler üzerine bir boyama etkinliği, elde ettiğimiz ürünleri de piyasa da esnaf arkadaşlarımıza, hayırsever insanlara satarak ihtiyaç sahiplerine bir proje kapsamında hibe etme etkinliğimiz. Atölyelerini bize ücretsiz olarak açan hem malzeme desteği hem de ortam hazırlayarak bize destek olan  Hobi Center işletmecisi Süleyman Beye aynı zamanda eşi Sibel Hanıma teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca boyama etkinliğine bizzat katılarak ve maddi destek veren Sayın Engin Akyüz ´e, çocuklarıyla etkinliğe dahil olup kendi ürettiği ürünleri satın alarak destek olan Sayın Esin ve Koray Varlık´a, boyadıklarını hibe eden Sayın Ergan Elif Duran ´a, desteğini esirgemeyen Duygu Türkan Hanım´a, bu ve her etkinlikte beni yalnız bırakmayan eşime ve ürün satışında iyilik kulübüne destek olacak olan herkese teşekkür ediyorum. ” diyerek sözü Engin Akyüz´e bıraktı.

Akyüz, “Öğrencilerle olmak çok güzel ve çok keyifli. Hobi Centerda bulunmanın çok eğlenceli ve bilgilendirici olacağını düşünüyorum. Keşke ben de sizlerin yaşınızda olsam ve vaktimde müsait olsa sizlerle birlikte ben de boyamak isterim, sizler hem eğlenip hem dinlenip hem yorulup ihtiyaç sahiplerine destek olduğunuzdan ötürü siz gençlere teşekkür ediyorum ve Hobi Center işletmecisi Süleyman Beye teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. İşletme sahibi Sibel Taşaltı da konuyla ilgili konuşmasını gerçekleştirdi ve ardından öğrenciler ile beraber atölye katına inip çalışmalara başladılar.

Taşaltı; “Çocuklar öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Geldiğiniz için tekrar biz teşekkür ederiz. Önce şunu söyleyeyim, kulübünüz mükemmel bir kulüp, adı üzerine iyilik kulübü. Amacınız çok güzel. Şimdi burada ahşap ve seramik malzemelerimiz var, sizler tercihinize göre ürünlerinizi seçeceksiniz. Atölyemizde tamamen özgürce istediğiniz renkte istediğiniz modelde boyama yapacaksınız bizler de size bilgi vermeye çalışacağız. Hobicenter olarak biz buradayız daha sonrasında bizlerle birlikte olmak boyama yapmak isteyen herkese ücretsiz olarak hizmetimiz açıktır.” İfadelerini kullandı. Keyifli vakit geçiren aileler ve öğrenciler, boyama üzerine incelikli bilgiyi Sibel Taşalt´tan alıp çalışmalarını büyük hevesle tamamladı. Gün sonunda elde edilen ürünler satışa çıkarıldı ve tüm gelir ihtiyaç sahibi insanlar için toplandı.

Rüstem Savaş

 

949 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle