Hoşgeldiniz  

Öğrencilere Jandarma ve Polisten uygulamalı trafik eğitimi

admin | 28 Nisan 2022 | Eğitim, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

Akhisar’da Hüsnü Kahraman Gölet Alanında bulunan Akhisar Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkurunda Halil Mandacı İlkokulu öğrencilerine Jandarma ve Polis tarafından uygulamalı trafik eğitimi verildi.

Akhisar Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkurunda 1. J.Mot.Trf. Tim K.ni J.Asb. İlker Baykal ve Akhisar Bölge Trafik Ekipleri ile müşterek olarak 100 öğrenciye görsel ve uygulamalı trafik eğitimi verildi. Öğrencilere trafik polisleri eşliğinde trafik ışıkları, yaya geçitleri, yaya üst geçitleri, sinyalizasyonlu ve dönel kavşaklarda hangi kurallara uyacakları ve araç üzerinde emniyet kemeri önemi ve kullanımı konusunda bilgilendirmeler anlatıldı.

“Trafik Güvenliği Eylem Planı” kapsamında trafik kazalarının önlenmesi için benzeri kampanya ve çalışmalara diğer kurum ve kuruluşların katılımıyla devam edileceği bildirildi.

Akhisar Belediyesi Bisiklet Trafik Eğitim Parkı

Akhisar Belediyesi tarafından 2020 yılı Eylül ayında tamamlanan “Bisiklet Trafik Eğitim Parkı” sayesinde, 7’den 70’e tüm vatandaşların bilinçli bisiklet kullanmasını öğrenmesinin yanı sıra temiz çevre ve sağlıklı bir toplum için bisiklet kullanımının arttırılması teşvik ediliyor.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun talimatları doğrultusunda, Hüsnü Kahraman Kültür ve Sağlıklı Yaşam Gölet alanında uzun yıllardır boş ve atıl duran arazi, Bisiklet Trafik Eğitim Parkı olarak hizmet veriyor. Toplamda 6 dönümlük alan üzerine yapılan parkta çocuklar trafik kurallarını öğrenirken, aileleri de yeşil alanlarda keyifle vakit geçiyor.

5 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle