Hoşgeldiniz  

Okullar ne zaman başlayacak? Sorusu cevaplandı.

admin | 12 Ağustos 2020 | Eğitim, Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dört saat süren tolum sağlığı bilim kurulu toplantısının ardından kamuoyunu aydınlatan açıklamayı yaptı.

Bilim Kurulu en önemli konu başlığı okullardaki eğitimin nasıl ve ne zaman başlayıp yürütüleceği olan toplantı sonrasında tavsiye kararlarını açıkladı. En az bir ay süre ile yüz yüze eğitime başlanmasın.

Toplantıdan hemen sonra kameraların karşısına geçen MEB Ziya Selçuk bilim kurulu tavsiyeleri sonucunda eğitimin ne zaman ve nasıl başlayacağı sorularını cevaplayan açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, 31 ağustos 2020 tarihi itibariyle okullarda online eğitime geçilecek. Buna göre Eba Tv üzerinden öğrenciler ders ve konu takiplerini yapacak.

Yüz yüze eğitime geçiş nasıl olacak?

Bakan Selçuk yüz yüze eğitimin önemine işaret ettiği konuşmasında 21 eylülden itibaren bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda kademeli seyreltilmiş yüz yüze eğitime başlanacağını duyurdu.

Buna göre bilim kurulunun tavsiyelerine göre, belirlenecek yaş guruplarında olan öğrenciler, önceliği olan konulardan başlamak üzere yüz yüze eğitime alınacak.

Eğitimle Alakalı Herkesin sağlığı Kontrol Altında Olacak.

Bakan Ziya Selçuk açıklamasında eğitimin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için her türlü önlem ve tedbirin alındığını belirtti. Maske ve dezenfektan tedarikleri bakanlık tarfından yapılacak. Sınıf ve okulun her ortamı eğitime hazır bir şekilde dezenfekte edilip düzenlenecek. Sınıfların oturma düzenleri belirlenecek. Yine eğitim ile ilgili her bireyin sağlık durumu kontrol altında olacak. HES Kodu uygulaması ile, öğretmen, idareci, okul personeli ve okul servis görevlileri dahil olmak üzere eğitimle ilişkisi olan herkesin sağlık durumu anlık olarak kontrol edilecek.

GHA / Süleyman Kollu

250 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle