Hoşgeldiniz  

ÖN SAĞLIK SINAV YERLERİ AÇIKLANDI

admin | 18 Şubat 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AKHİSAR POMEM KURSU ÇALIŞMALARA TAM GAZ DEVAM EDİYOR

27. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında, aday değerlendirme ve seçme sınavı ön sağlık kontrolüne  katılacak olan adayların sınav merkezleri ve tarihleri açıklandı.
Covıd-19 salgını sebebiyle 15 Şubat ile 26 Mart arasında yapılacak ön sağlık kontrollerinde adaylar merkez tarafından belirlenen yer ve saati, e-devlet üzerinden ya da POMEM aday işlemleri sitesinden belgelerim bölümünden öğrenme fırsatı elde etti. Polis Akademisi Başkanlığı sitesinde sınava girecek öğrencilerin o gün yanlarında bulundurması gereken belgeler ve uyulması gereken kurallarda ifade edildi.
27. Dönem Ön Sağlık Sınavıyla ilgili Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan paylaşımda “27. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında, aday değerlendirme ve seçme sınavı ön sağlık kontrolüne  katılacak olan adaylar sınav merkezlerini, T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü yapılacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.
Adayların, Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.” ifadeleri yer aldı. Öte yandan Sınav giriş belgesine ulaşan adayların sınav günü ve saatinde yanlarında bulundurması gerekenlerde paylaşıldı. Bu husus üzerine ön sağlık sınavına girecek adayların uyması gereken 8 hususta;

“1. Adaylar, Başvuru ve sınav esnasında yanlarında nüfus cüzdanlarını bulunduracaktır.(fotoğraflı onaylı kimlik belgesi, süresi geçerli pasaport veya sürücü belgesi kabul edilmektedir.)
2. Sınav Giriş Belgesi,
3. Sınav Başvuru Belgesi(ais.pa.edu.tr internet adresinden başvuru menüsünden çıktı alınarak aday tarafından imzalanacaktır.)
4. Sınav Başvuru Belgesinde fotoğrafı bulunmayan adaylar son bir yıl içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf,
5. Sağlık Bilgi Formu,
6. Yaş düzeltmesi yapılan adaylar için yaş düzeltme belgesi,
7. Sınava katılacak adaylar Sınav Başvuru Belgesini mutlaka yanlarında bulundurmalıdır.
8. Adayların HES Kodu ile Kan Grubunu öğrenmelerin ve Ön Sağlık Muayenesi için erkek adayların sakal tıraşı olarak Sınav Merkezine gelmeleri gerekmektedir.” ifadeleri yer aldı.

AKHİSAR POMEM KURSU ÇALIŞMALARA TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 27. Dönem POMEM Giriş Sınavı Ön Sağlık Kontrolü üzerine gerçekleştirilen paylaşımın ardından Akhisar POMEM Hazırlık Kursu antrenörleriyle bir röportaj gerçekleştirdik. Alanında uzman 3 antrenörün eğitim verdiği Akhisar POMEM Hazırlık Kursu Eğitmeni Fırat Çeler ile bu süreçte adayların ne yapması gerektiği üzerine konuştuk. Akabinde Serkan Akkuş ve Yeşim Halis´de adaylara tavsiyelerde bulundular.
Antrenör Çeler konuşmasında “Akhisar POMEM Hazırlık Kursu olarak çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Covıd-19 salgını sebebiyle henüz spor mülakatı tarih ve yerleri açıklanmadı. Öncelikle ön sağlık sınavı 15 Şubat ile 26 Mart arasında olacağı açıklandı. Bu sınavdan başarıyla geçecek öğrenciler spor sınavına ardından tekrar başarılı olmaları halinde sözlü mülakata alınacağını düşünüyoruz. POMEM´e başvurup bu süreçte bizlerle ilerleyen öğrencilerimize de ayrıca teşekkür ederiz. Bu süreci biz hafta da 5 antrenman yaparak devam ettiriyoruz. Çalışmalarımız haftanın 4 günü kurduğumuz parkurda 1 gün ise stadyumda kondisyon ve koşu antrenmanı şeklinde devam ediyor. Bu süreçte ön sağlığa gidip gelen arkadaşlarımız da var. Onlarla da kaldığımız yerden çalışmalarımızı ara vermeksizin sürdürüyoruz. Ön Sağlık Sınavına henüz katılmayan arkadaşlarımıza tavsiyem kilolarına dikkat etmeleri, kendilerini hasta olmamak adına özellikle korumaları, kişisel temizliklerine dikkat etmeleri olarak dile getirebilirim. Kursumuzda gerekli Covıd-19 önlemlerinin de alındığının altını çizerek söylemek isterim tüm öğrencilerimize kitle endekslerinin kaç olduğu, kilo düşüşlerinin olup olmadığı üzerine en az hafta da bir çalışmamız oluyor. Ayrıca her girişte HES Kodu sorgulaması yapmamız sebebiyle neredeyse tüm öğrencilerimiz HED Kodlarını ezberlediler. Çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor ve çalışma alanlarımız sürekli olarak dezenfekte ediliyor. Tüm adaylara başarılar dileyerek sözü Serkan Akkuş´a bırakmak isterim.” ifadelerine yer verdi.
Antrenör Akkuş ise “Fırat Hocam konu üzerine gerekli açıklamaları zaten yaptı. Bende bu süreçte adaylara öncelikli olarak ön sağlıkta başarılı olmaları için çalışmalarını tavsiye ederim. Bunun yanında spor mülakatına da hazırlanmayı ihmal etmesinler. Ön Sağlık Sınavına henüz girmemiş öğrenciler gerekli belgelerini çıktı alsınlar.” dedi.

Son olarak sözü devralan Antrenör Yeşim Halis ise “Her adaya ön sağlık ve diğer girecekleri sınavlarda başarılar dileriz. Bizimle beraber bu süreci geçiren adaylarımıza da ayrıca teşekkür ederiz. Henüz Ön Sağlıkta sorun yaşayıp sınavdan kalan arkadaşımız olmadı. Umarız ki hiç olmaz. Beraber emek veriyoruz. Polis Akademisi Başkanlığı sitesinden 27. Dönem POMEM sınavı üzerine gerekli tüm açıklamalar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Sürekli olarak takipte kalmalarını tavsiye ederiz. Şuan için kilo ve sağlıklarına dikkat etmelerini tavsiye edebilirim. Spor mülakatı hazırlıklarını da ertelemesinler. Her başarının arkasında azimli bir çalışma vardır. Biz Akhisar POMEM Hazırlık Kursu olarak hafta içi 5 gün 2 grup halinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tekrar herkese başarılar dilerim.” diyerek konuşmasını noktaladı.

“BERABER HAZIRLANALIM”

Sözlerine devam eden antrenörler Akhisar POMEM Hazırlık Kursu kayıtlarının halen devam ettiğini belirtti. Henüz spor mülakatına yönelik bir tarihin açıklanmadığını ifade eden Antrenör Serkan Akkuş, adaylara “POMEM giriş mülakatına gelin beraber hazırlanalım.” diyerek çağrıda bulundu. Kursun; 4 gün parkur çalışması, 1 gün Akhisar Şehir İçi Stadyumda kondisyon çalışması olarak toplamda hafta içi 5 gün belirli saat aralıklarında devam ettiğini belirten Akkuş, konu üzerine detaylı bilgi almak isteyenlerin 0544 441 6737-0507 733 3282-0553 144 9391 numaralı telefonlardan kendileri ile irtibata geçmelerini istedi.

GHA-Süleyman Kollu

77 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle