Hoşgeldiniz  

ORYANTİRİNGDE MUTLU SON

admin | 22 Şubat 2021 | Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Manisa´lı Oryantiring Sporcuları İl Birinciliği Yarışmasında Hedeflerine Saruhanlı´da ulaştılar.

Manisa´lı Oryantiring Sporcuları İl Birinciliği Yarışmasında Hedeflerine  Saruhanlı´da ulaştılar.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Saruhanlı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Manisa Oryantiring İl Temsilciliğinin koordinasyonunda 20-21 Şubat 2021 tarihlerinde Manisa-Saruhanlı´da gerçekleştirildi. 14 Yaş ve Altı Oryantiring İl Birinciliği yarışmasında, 10-12-14 yaş ve Açık Kategoride yarışan Oryantiring´ciler Saruhanlı´da Hedeflerine koştular. Oldukça çekişmeli , heyecanlı ve maceralı geçen Şampiyonada, alınan salgın tedbirleri gözlerden kaçmadı. Şampiyonada Akhisar , Gördes , Saruhanlı , Salihli , Soma İlçelerinden katılan yarışmacılar ve onları destekleyen aileleri , yarışma heyecanın yanı sıra; doğada vakit geçirmenin mutluluğunu yaşadıkları görüldü. Şampiyona Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Oryantiring İl Temsilciliğinin deneyimli hakem ekibi ile yürütüldü.

Şampiyona ‘da dereceye alan sporculara ödülleri Türkiye Oryantiring Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Özgür Morbel , Saruhanlı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Dr.Hayrettin Hayri Tokmakcı, Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Aguş,Saruhanlı İlçe Emniyet Amiri Süheyla Torun, Manisa Oryantiring İl Temsilcisi Figen Taran, Gördes Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Halil Erden, Saruhanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdurrahman Kibar tarafından taktim edildi.

Saruhanlı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Dr.Hayrettin Hayri Tokmakcı ; İlimizin farklı ilçelerinden gelen sporcu, antrenör, hakem ve sporcu velilerine öncelikle hoşgeldiniz demek istiyotum. Oryantiring Sporcularımızı Saruhanlıda ağırlamaktan dolayı mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Bir süredir Antrenörümüz Fehmi Yaman nezaretinde Saruhanlı´lı sporcularımızda Oryantiring sporunu öğrendiler ve lisanslı sporcu oldular, ilçemize çizilen Oryantiring haritasında bugün ilk yarışımızı gerçekleştirdik. Bundan sonrada her zaman burada sizleri ağırlamak isteriz. Tüm katılımcıları tebrik ediyorum dedi.

Federasyonu temsilen,  Türkiye Oryantiring Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Özgür Morbel ; Gençlik ve Spor Bakanlığının , Oryantiring Federasyonu ve Saruhanlı Kaymakamlığının; Pandemi döneminin getirdiği fizyolojik ve pisikolojik olumsuzlukların aşılabilmesi ve normalleşme sürecine katkıda bulunulması amacıyla şampiyonayı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Öncelikle tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum.

Analatik Zeka, efor ile maceranın buluştuğu; harita ve pusula ile bir adada hazine avına çıkmış macera avcıları kimliğine bürünen Oryantiring´ciler , bugün Saruhanlı sokaklarını ve Saruhanlı Sosyal Tesislerini  kapsayan parkurlarda hedefleri aramanın büyüsüne kapıldıklarına şahit olduk.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, Saruhanlı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz ve Manisa Oryantiring İl Temsilciliğimizin uyum ve işbirliği ile yaptıkları hazırlıklar ve Salgın tedbirleri ile sporcularımız ve ebeveynlerini Saruhanlı´da başarılı bir organizasyon ile spor ile iç içe dopdolu bir gün geçirdiler.

Bugün kazananı tüm katılımcılar olmuştur. Pandemi döneminde kontrollü yapılabilecek olan ender spor yarışmalarından birisi olan Oryantiring ile tüm katılımcılar geçirilen her dakikanın keyfini çıkarmışlar ve parkurda özgürce koşmanın mutluluğunu yaşamışlardır. .Emeği geçen Kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimi iletirken , tüm katılımcıları can-ı gönülden kutluyorum dedi.

Manisa Oryantiring İl Temsilcisi Figen Taran; Şampiyonaya katılan sporcularımız ve kulüplerimiz 14 Yaş ve Altı Türkiye Grup Yarışmalarında ilimizi temsil etme hakkı kazanmışlardır. Oldukça güzel bir havada ve pandemi ile ilgili maske-mesafe-hijyen kurallarını tedbirlerinin uygulandığı başarılı bir Manisa İl Birinciliği geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Katılım  gösteren herkese teşekkür ediyoruz. İl faaliyet programımız doğrultusunda Koşarak ve Bisikletle Oryantiring yarışmalarımızı sıklıkla gerçekleştireceğiz. Açık kategoride de 10 ila 55 yaş arasında sporcularımızı da etkinlikte buluşturduk. Bundan sonrada buluşturmaya devam edeceğiz. Tüm amir kurumlarımıza destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz dedi.

MANİSA 14 YAŞ ve ALTI İLE AÇIK KATEGORİ İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASINDA

DERECEYE GİREN SPORCULAR ve KULÜPLERİ

KATEGORİ

SPORCUNUN

ADI-SOYADI

KULÜBÜ

DERECESİ

Erkek 10 Yaş Doruk Efe YAĞAN Akhisar Zeynep Gülin Öngör G.S.K.

1

Erkek 12 Yaş Ahmet ÇİFÇİ Akhisar Sportif Havacılık S.K.

1

Erkek 12 Yaş Yiğit Berk KURULAR Akhisar Sportif Havacılık S.K.

2

Erkek 12 Yaş Ahmet Baran DÜMENLİ Soma Linyit S.K.

3

Erkek 14 Yaş Ömer Faruk DEMİRTALŞ Soma Linyit S.K.

1

Erkek 14 Yaş Berkay KILIÇ Soma Linyit S.K.

2

Erkek 14 Yaş Muhammet Asli KOCA Soma Linyit S.K.

3

Erkek Açık Katg. Hüseyin GÖKAY Akhisar Sportif Havacılık S.K.

1

Erkek Açık Katg. Kerim Abdullah KARAMAN Salihli / Ferdi

2

Erkek Açık Katg. Cevdet Çağrı YAĞAN Akhisar / Ferdi

3

Kız 10 Yaş Hatice Nur GÖR Akhisar Sportif Havacılık S.K.

1

Kız 10 Yaş Hale TAŞKIRAN Soma Linyit S.K.

2

Kız 10 Yaş Merve Nur BAHAR Akhisar Zeynep Gülin Öngör G.S.K.

3

Kız 12 Yaş Melek Duru UZUN Akhisar Sportif Havacılık S.K.

1

Kız 12 Yaş Leyla BAŞYİĞİT Akhisar Zeynep Gülin Öngör G.S.K.

2

Kız 12 Yaş Yaren YAZICI Soma Linyit S.K.

3

Kız 14 Yaş Fatma Naz BİÇER Akhisar Zeynep Gülin Öngör G.S.K.

1

Kadın Açık Katg. Betül Yaşar UZUN Akhisar Sportif Havacılık S.K.

1

Kadın Açık Katg. Duygu ARIKAN Akhisar / Ferdi

2

Kadın Açık Katg. Şeyma Tuğ OTLU Salihli / Ferdi

3

GHA-Süleyman Kollu

62 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle