Hoşgeldiniz  

ÖZBEY´DEN SERT AÇIKLAMALAR

admin | 26 Şubat 2021 | Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

“HODRİ MEYDAN”

TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor Yönetim Kurulu Başkanı Harun Eryüksel, imza yetkisi verilen Başkan Evren Özbey, Yönetim Kurulu Üyeleri Ufuk Merde ve Zekeriya Güneş ortak basın açıklaması düzenleyerek kamuoyunda yankı oluşturan “Akhisarspor Kongresi” üzerine açıklamalarda bulundu.

Basına yönelik gerçekleştirilen açıklama sonrası Akhisarspor eski Başkanı Fatih Karabulut ve kulübün bir dönem avukatlığını yapan Avukat Sezer Baylan´a söz hakkı doğdu. Sitem dolu sözlerin odağında bu iki isim yer alırken sözü ilk olarak Akhisarspor Başkanı Harun Eryüksel aldı ve geçtiğimiz günler Yılmaz Atabarut Spor Tesisi önünde yaşanan eski Başkan Halil İbrahim Doğan´ın içeri alınmaması üzerine konuşmasını gerçekleştirdi. “Halil İbrahim Doğan´ın her zaman başımızın üstünde yeri var.” diyen Eryüksel, “Bizim bu kulübe emek veren kimseye saygısızlık yapma lüksümüz yok olamazda.” diyerek sözlerine devam etti. Evren Özbey´in takıma getirilmesinde ön ayak olanların Fatih Karabulut ve Ali Kuloğlu olduğunu ifade etti. “Kapı kapı gezip kulübün borcu için yaptığımız çalışmalar netice bulmadığı için böyle bir atılım yaptık. Bende imza yetkimi kendisine verdim. Önümüzde iki şık vardı. İstifa edip kayyuma gitmek, ikincisi ise kabul edip kulübü ayakta tutmaktı.” dedi. Sözlerinin devamında Evren Özbey nasıl başa geldiyse aynı şekilde görüşülür ve ne kadar para harcandıysa o kendisine geri verilir, dedi. Konuşmasında Evren Özbey ve kardeşlerinin kulübe geliş sürecinden de bahsetmesinin ardından sözü Ufuk Merde´ye bıraktı.

“ŞOV YAPILIYOR, ŞIK OLMADI”

Geçtiğimiz gün Tesis önünde yaşanan olay üzerine Ufuk Merde de “Yanlarında Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Karabulut var, bu şık olmadı. Şov yapılıyor. Birden polis ekipleri de gelip işin içine dahil olunca güvenlik görevlilerimiz böyle bir adım atmış. Sonuçta içeride futbolcularımız var, idman yapılıyor. Bizden randevu alıp bir şey konuşmak istiyoruz diyebilirlerdi. Bu davranışlar takıma iyilik getirmez. Biz bugün varız, yarın yokuz. Ben bu takımı çok seviyorum. Halil İbrahim Doğan(Hacı Abi)´da çok seviyor. Senelerini verdi. Şuanda birlik zamanı, böyle olmamalı. Moral verilmeli.” açıklamasını yaptı. Ardından sözü alan Evren Özbey, eski Başkan Fatih Karabulut ve Avukat Sezer Baylan´a sitem dolu sözler söyledi. Özbey konuşmasında “Geçmişe dönüp biraz hafızaları tazelemek istiyorum. Fatih Karabulut kimdi? Kulübün başkanıydı, şuanda da Yönetim Kurulu Üyesi. Ayrıca başkanlığı döneminde kulübün araçlarını satan, benim kongreye kadar bekleyecek gücüm yok, kulübü bırakıp gideceğim diyen, bana imza yetkisini veren kişi. İlk geldiğimde genç, dinamik isimlere işimi bırakacağım ve maddi, manevi yanlarında olacağım diye yazı yazmıştı. Şimdi yapılanlar çok ayrı.

HAZIRA KONULMAK İSTENİYOR

Hazıra konulmak isteniyor. Cesaretin varsa ara beni ama yüzü yok. Ben aday olmayacağım sen yöneteceksin, dedi. Şimdi arkadan imza topluyor. Kim bunlar, 100 milyonluk takımı Süper Lig´den düşüren Yönetimdeki isimler. Ali cengiz oyunlarıyla bu takımı benden alamazlar. Takımı Lig´de tutacağına inanıyorsa, cesareti varsa arasın beni. Bana 50 kere ben futboldan anlamam, dedi. Ben her şeyimle netim. Gidip çalıştığımız bankaya sorun, Evren bu kulüpten para mı alıyor, para mı veriyor. Transfer açılacak kimse yok, oyuncular geliyor kimse yok, şimdi herkes ortaya çıkıyor. Ben kongreden kaçmıyorum, devlet erteliyor. Tekrar söylüyorum ben para harcayacağım, takımın bütçesini %70 düşüreceğim, Fatih gelip başa oturacak. Madem yapabiliyordunuz, Yılmaz Vural döneminde başarılı olsaydınız. 20 Milyon Hüseyin Eryüksel bıraktı sana, 8,5 Milyon kredi çekmişsin hala kulübün gelecek seneki gelirinden kesilecek borçlar var. Benim bir buçuk senemi zaten kapadınız. Sıralama bizi yanıltmasın, futbolcularımız çok kaliteli. Bir avukat bulmuş, kulüpten 50 bin TL para almış, Akhisarspor´u seven adam.

AKHİSARSPOR´U SEVEN ADAM BIŞAR ÖZBEY

Akhisarspor´u seven adam Bışar Özbey. Bugüne kadar kulüpten 1 TL para almadı. 1,5-2 Milyon TL de borç para verdi kulübe. Sezer Baylan Kim? İşçi ile görüşüp Akhisarspor Yönetimine girmek istediğini söyleyen kişi. Bana menajerlik hususunda kulüpten para alıyor diyorlar. Doğukan bu şehrin çocuğu. Kendisiyle görüşebilirsiniz. Biz kulüp yararına adımlar atmak istiyoruz.

MENAJERLİKTEN GELECEK PARALARA İHTİYACIM YOK

Menajerlikten gelecek paralara ihtiyacım yok. Gelen oyuncuların yarısından çoğu asgari ücreti kabul ederek buraya geldi. Belki Fatih Karabulut diyoruz ama karşımızdaki aday kim bilmiyoruz. Çıkın ve net olun. Kongreden kaçmıyoruz. Ben onurum gururum için yaşıyorum. Benimle satranç oynayacaksa oynarım. Çıkıp adayım desin, olmayacaksa da bunu söylesin.

BU KULÜBÜ BIRAKIP KAÇAN FATİH KARBAULUT´TU

Ama bilsinler ki bu kulübü bırakıp kaçan Fatih Karbaulut´tu. 2022´ye kadar başkanlık görevine devam edebilirdi. Bıraktı gitti. Ben netim, benim her gelir giderlerim net. Bende evrakları çıkarmak istemiyorum. Çuvalla para harcıyorum, beni başkan olacaksın diye buraya getirdiler, şimdide değilsin diyorlar. Akhisarspor´un hizmetkârıyım, Akhisarspor benim evladım, şu da iyi bilinsin, bu kulüp düşse bile maddi manevi bu takımı yükseltmeye gücüm var benim. Beni buraya zorla getirip para harcattırıp ucuza futbolcular getirtip şimdi de sen başkan değilsin diyorlar.” diyerek konuşmasını noktaladı

GHA-Süleyman Kollu

147 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle