Hoşgeldiniz  

PAKET SERVİSİNDE HİJYEN ŞART

admin | 25 Mart 2020 | Genel, Gündem, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve yaklaşık üç haftadan beri ilçemizde de alınan birçok önlemle kendini iyiden iyiye hissettiren yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgını önleme çalışmaları evde daha çok vakit geçiren halkın tedirginliğini artırdı. Biiz Aperatif işletmecisi Emre Can Kollu yiyecek hizmetlerinde  paket servisinde hijyenin önemini vurguladı ve vatandaşın güvendiği işyerlerinden sipariş verdiğini belirtti.

LOKANTADA YEMEYE BİR SÜRE ARA

Okulların tatil edilmesi, evden çalışma etkinliklerinin birçok kurum ve kuruluş tarafından uygulanması sonucu birçok alışkanlık da değişti. Bu değişen alışkanlıklardan biri de dışarıda öğle yemeği. Esnaf ve kurumlarda çalışanların bir çoğu öğle yemeğini şehir içindeki lokantalarda yerler, öğle arası vakitlerini  orada geçirirler sohbet ortamları da oluşurdu.

YEME İÇMEDE EVE SERVİS DÖNEMİ

Şimdilerde alınan önlemler dolayısı ile kapanan lokantalar sadece paket servisi yapabiliyor. Evden çıkamayan 65 yaş üstü ve çıkmak istemeyen vatandaşlar da bir süreden beri ev yemeklerini tercih etse de alıştıkları lezzetleri aramaya başladılar. Güvendikleri, hijyenik ortamda üretilen ve temizliğe, hijyene önem vererek çalışan işyerlerine rağbet her geçen gün artıyor.

ÖNCE SAĞLIK SONRA TİCARET

İlk günlerde yaşanan tedirginlikten dolayı çok az sipariş alabildiklerini belirten BİİZ aperatif işletmecisi Emre Can Kollu her geçen gün artan paket siparişlerini karşılamaya çalıştıklarını, vatandaşların güvendiği işletmelerden sipariş verdiğini belirtiyor.

Emrecan Kollu “BİİZ Aperatif olarak ürün seçiminden, hazırlanıp pişirilmesine, paketlenmesinden, müşteriye teslime kadar sağlık açısından ne önlem alınması gerekiyorsa alıyoruz. Paket servisinde hijyen şart.  Önce sağlık sonra ticaret diyenlerdeniz. Burada vatandaşın sağlığı söz konusu olduğundan, eldiven, maske, bonemizi sık sık değiştiriyoruz. Bunlar az da olsa maliyet ancak bu gibi durumlarda sağlık her şeyden önce gelir. Biz yoğun paket servisi yapan işyerlerinden biriyiz. Fiyatlarımız iki ay öncesindeki aynı fiyatlar. Bunu fırsata dönüştürmeyi asla düşünmedik. Bu süreç elbette bitecek ve eski sağlıklı günlere yine kavuşacağız. Halkımıza şunu söylemek istiyorum. Temizliğine, hijyenine güvendikleri yerlerden siparişlerini versinler. En kısa zamanda salgın riskinden kurtulup halkımıza huzurlu sağlıklı günler diliyorum ” dedi.

GHA/ Rüstem Savaş

642 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle