Hoşgeldiniz  

ŞARTLARI TAŞIYANLARIN 5 BİN TL HİBE ALACAĞI  SÜRÜ YÖNETİMİ KURSU YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

admin | 09 Ocak 2020 | Genel, Gündem, Tarım ve hayvancılık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Akhisar’daki hayvancılıkla uğraşan 84 vatandaşımıza   yönelik çoban istihdamı desteği kapsamında sürü yönetimi elemanı kursu açıldı.

İlçemizde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce 84 çiftçimize 5 bin lira destekli çoban istihdamı desteği kapsamında sürü yönetimi elemanı kursu açıldı. Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün işbirliği ile çoban istihdam desteğinden yararlanmak isteyen sürü yöneticileri için 104 saatlik sürü yönetimi elemanı kursu açıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü veterinerleri İbrahim Ethem GÜVEN, Murat KOCA, Kamil YILMAZ tarafından verilen kursun İş Sağlığı ve Güvenliği kısmını İş Sağlığı ve Güvenliği öğretmeni Batur Hamza PEKŞEN verdi.84 sürü yöneticisinin başvuru yaptığı kursu 57 kursiyer başarıyla tamamladı. 104 saat olarak verilen sürü yönetimi elemanı kursuna katılan kursiyerlere Seğirdim Mahallesi Gökalpler Merinos Üretim çiftliğinde uygulamalı eğitim verilmesi ile kurs tamamlandı. Çoban istihdamı desteği kapsamında  sürü yöneticilerine  eğitim verdiklerini aktaran İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet KILIÇ yaptığı açıklamada, “Kurslarımızda çiftçilerimize teorik bilgiler sunarken, uygulamalı olarak eğitim vererek ileride kuracakları tesisin nasıl işletebileceklerini de bu şekilde öğreniyorlar. Bizler Tarım ve Orman Bakanlığı’nın paydaşı olanlara sağladığı destek projelerini, hibe projelerini vatandaşımızla buluşturmak için Halk Eğitimi Merkezimiz ile ve diğer kamu kurumları ile işbirliği içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.Kurslara ve eğitimlerimize katılanlara teşekkür ediyor,başarılı olanları tebrik ediyorum.”dedi.

Sürü Yönetimi elemanı kursuna katılanların değerli bir  belge sahibi olacağını  ifade eden Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Süleyman ERDEM da şunları ekledi: “Akhisar Mahallelerindeki 84 çiftçimizin başvurusu ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile işbirliği halinde açtığımız çoban istihdam desteği kapsamında sürü yönetimi elemanı kurslarını hayırlısı ile uygulaması ile birlikte tamamladık. Kursları tamamlayarak belgesini alan ve çoban istihdam desteğinin şartlarını yerine getiren kursiyerler Tarım ve Orman Bakanlığından 5 bin lira hibe destek sağlanacak. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak işbirliğimizi üst seviyede devam ettirdiğimiz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz’ e kurslarımıza sağladığı destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Kursumuza yaklaşık bir buçuk aydır devam ederek başarıyla tamamlayan 57 kursiyerimizi tebrik ediyoruz. Akhisar Halk Eğitimi Merkezi olarak tüm mahallelerimizin muhtarları ile iletişim kanallarımız sonuna kadar açık. Akhisarlılara her alanda yeni  kurslarımız ile ulaşmaya çalışıyoruz. Bizlere bir telefon kadar yakın olduğunuzu unutmayın.”dedi.

GHA

238 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle