Hoşgeldiniz  

ŞEHZADELER BELEDİYESİ’NDEN OVAYA SOĞUK ASFALT

admin | 15 Temmuz 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Şehzadeler Belediyesi ova yollarını soğuk asfaltla buluşturacak çalışmanın startını verdi.  Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Seçim döneminde söz vermiştik, çalışmamıza Karaoğlanlı mahallemizden başlıyoruz.  Her yıl 100 km ana arter yolu  soğuk asfaltla kaplayacağız. Üreticilerimiz, çiftçilerimiz için hayırlı olsun” dedi.

 

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  tarım kenti Şehzadelerde üreticiler için verdiği hizmet kalitesinin çıtasını yükseltti. Ova yollarında gerçekleştirilen 4500 km’nin üzerinde malzemeli ve malzemesiz bakım çalışmasının ardından, bu kez de soğuk asfalt çalışması başladı. İlk çalışma Başkan Çelik’in seçim döneminde sözünü verdiği Karaoğlanlı Mahallesi’nde başladı. Başkan Çelik, Karaoğlanlı’dan start alan çalışmayı yerinde incelerken, Başkan Çelik’e başkan yardımcıları, AK Parti Şehzadeler ilçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu, Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ, üreticiler ve mahalle halkı eşlik etti.

“ÜRETİCİLERİMİZ, ÇİFTÇİLERİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN”

Ekiplere çalışmalarında kolaylıklar dileyen ve bir süre yapılan çalışmayı izleyen Başkan Çelik, konuyla ilgili şöyle konuştu; “ Daha önce sözünü verdiğimiz gibi ova yollarımızda hizmetimizin kalitesini artırıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne Şehzadelerimizin ovasında 4500 km’nin üzerinde malzemeli ve malzemesiz ova yolu bakımı yaptık.  Çünkü Şehzadelerimiz aynı zamanda bir tarım kenti. 320 bin dönüm bir tarım arazimiz ve ciddi bir üretimimiz var. Bu noktada üreticilerimize çiftçilerimize destek olabilmek,  onların işini kolaylaştırabilmek için görev alanımıza girmemesine rağmen ova yollarında bakım çalışması başlatmıştık. Bugün de bu hizmetimizin standardını yükseltiyoruz. Her yıl 100 km ova yollarının ana arterlerinde soğuk asfalt yapmak için çalışmamızın startını veriyoruz. Seçimlerden önce bu çalışmamıza Karaoğlanlı Mahallemizden başlayacağımızın sözünü de vermiştik. Bugün Karaoğlanlı Mahallemizden çalışmalarımıza başlıyoruz. Program dahilinde ilçemizin tamamında bölüm bölüm çalışmamız devam edecek. Üreticilerimiz, çiftçilerimiz için hayırlı olsun. Allah kazasız belasız bu yolları kullanmayı, binbir emekle yetiştirilen ürünlerimizin bu yollardan geçerek daha kolay pazara ulaşmasını nasip etsin. Çiftçilerimize bol ve bereketli bir sezon diliyorum.”

“BU HİZMET BİZİM İÇİN ÇOK BÜYÜK”

Karaoğlanlı Mahallesi Muhtar Azası Hakan Kara da çalışmadan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi;  “Mahallemizin geçimi tarıma dayalı. Buradan çıkan mahsülün çoğu ihracata gidiyor. En büyük düşmanımız tozdu. Bu hizmet bizim için çok büyük ve çok iyi oldu.  Başkanımıza ve ekibine mahallem adına çok çok teşekkür ederim.”

 

 

“OVA YOLLARIMIZ DAHA KALİTELİ OLACAK”

Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ ise  “Ova yollarında bugüne kadar yaptığı hizmetler için başkanımıza şahsım ve çiftçilerim adına teşekkür ediyorum. Şimdi de soğuk asfalt ile kaplanacak yollarımız ve her yıl 100 km yapılacak. Bu hizmet ile ova yollarımız daha kaliteli olacak. Başkanımıza teşekkür ediyorum. Arzumuz her yıl çıtanın daha da yükseltilerek daha fazla yolun asfaltlanması.” şeklinde konuştu.

“BİR SEÇİM SÖZÜ YERİNE GETİRİLİYOR”

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu ise şöyle konuştu; “Bugün, seçimlerde verilen bir sözün yerine getirildiğine hep birlikte şahitlik ediyoruz.  Bizim bölgemiz bir tarım bölgesi. Dolayısıyla ova yolu bakımında çok büyük çalışmalar yapıldı. Bugün de soğuk asfalt atılıyor. Belediye Başkanımıza, yardımcılarına, belediye ekiplerimize teşekkür ediyorum.”

“TOZDAN TOPRAKTAN KURTULDUK”

Bölge üreticilerinden Ahmet Gökyıldız yapılan çalışma için “Hayaldi gerçek oldu. Tozdan topraktan kurtulduk.” ifadelerini kullanırken bir diğer üretici  İbrahim Yurtçu ise “ Bu asfalt çok güzel oldu. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Kullananlar dikkat etsin hemen bozulmasın yol. Çok masraf ediliyor” dedi.

GHA-Süleyman Kollu

86 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle