Hoşgeldiniz  

Şimdi moda renkler “Yeşil, Siyah”

admin | 25 Şubat 2020 | Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler


admin
suleymankollu@gmail.com

Taraftar da İstedi, Takım da çok istedi… Peki ya neydi olmayan?
Cumartesi günü günler öncesinden organize edilen Akhisarspor’un taraftarla buluşması gerçekleşti. Hava soğuk ta olsa stadyumda galibiyeti isteyen binlerce taraftarın sıcaklığı ağır basıyordu.
Yeşil çimlerin üzerinde, yeşil siyahlılar maç boyunca basmadık yer bırakmıyor. Ve lakin topun defans bloğundan üçüncü bölgeye geçirilmesi neredeyse imkansız. Maç boyunca topu tam zamanında bir türlü rakip ceza sahası önüne taşıyamayan bir Akhisarspor vardı. Her birinin aklında 3 puan alma zorunluluğu ve tabii ki bunun getirdiği tedirginlik.
Karşılaşmanın neredeyse tamamında top ve pozisyon üstünlüğüne sahip olan ancak bir türlü golcüyle topu doğru zamanda doğru yerde buluşturamayan bir takım. Rakibe verilen iki pozisyon ve 2-0 lık yenilgi.
Yılmaz Vural’ın, takıma dokunduğu belli. Futbolcuların gol için yüklenmeleri bunu gösteriyor. Ancak sihirli bir çubuk yok hocanın elinde ve zaman gerekiyor bazı şeylerin düzene girmesi için. Hoca maç boyunca oyuncuların bir şeyleri yapamadığından rahatsız, kaçan veya girilemeyen her pozisyon sonrasında sinirleniyor. O da bilmiyordu ki takımın bu denli inzivaya çekildiğini. Şimdi siz yaparsınız moduyla oyunculara yaklaştığında futbolcuların ayağı yerden kesilmeye başladı. Eksik kondisyon, pozisyon alamama, eksik orta saha organizasyonu hepsi üst üste gelince eldeki undan bu kadar helva oluyor demek geliyor insanın içinden. Ama yok öyle demiyoruz; biraz daha vakit alacak takımın gollere ve üç puan serisine ulaşması. Bu şu demek oluyor; bu takım play off’a kalır. hocanın da geldiğinde ilk basın açıklamasında dediği oydu.
Giresunspor’la çarşamba günü oynanacak maçta doğru taktik, teknik, mantelite ve dengeli motivasyon üç puanı getirecektir. Antrenmanda futbolcuların istekliliği gözden kaçmıyor. Hafta içi de olsa taraftar takımı olabildiğince destekleyecek, kendi evinden 3 puanı çıkaracaktır Akhisdarspor
Geride kalan 11 haftada ilk altıya girmek için yapılan mücadele takımın gerçek anlamda süper lige çıkmak isteyen bir takım moduna,, taraftarın da bu takıma inanan taraftar olmasına yetecektir.
Ben diğer eleştirmenlere katılmıyorum. Bir türlü olmuyor demiyorum. Bir süreç lazımdı ve sanırım bu hafta sona gelindi. Artık yeşil siyahın yükselme zamanı başlıyor.
Çarşamba günü 3 puanı alarak ‘vira bismillah’ demesini bilecektir Akhisarspor….

GHA/ Süleyman Kollu

348 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle