Hoşgeldiniz  

SÖZLERİNİ TUTTULAR,ŞİMDİ DESTEK BEKLİYORLAR..

admin | 06 Temmuz 2019 | Asayiş, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Engelliler için Engelsiz Tatil Köyü kapılarını açtı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından örnek proje kabul edilen “Engelsiz Tatil Köyü” projesi, Akhisar’dan sonra Dikili ilçesinde de hayata geçiyor. İlçede 14 dönümlük bir araziyi kiralayan Akhisar Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneği, engelli vatandaşların denize daha rahat girebilmesi için platformu hayata geçirecek. Denize yatay olarak kurulacak sistemle, engelli vatandaşların zorlanmadan denize gireceği belirtildi. Yine “Engelsiz Tatil Köyü” projesi sayesinde, ülke çapındaki tüm engelli ve yaşlıların aileleriyle birlikte ücretsiz konaklamalarının amaçlandığı öğrenildi. Derneğin projesine göre ise bu konaklamalar, yapılacak barakalarda gerçekleştirilecek.

Akhisar Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneğinin amaçlarından biri ise “Engelsiz Tatil Köyü” projesini ülke çapında yaygınlaştırmak. Destek bekleyen projenin tüm sahil kıyılarında uygulanması gerektiğini belirten derneğin başkanı Cem Bayrak, “Engelsiz Tatil Köyü için çalışmalara ilk olarak bedensel engelliler için denize yatay platform yapmakla başladık. Artık yardım almadan denize girebiliyorlar” dedi.

Akhisar Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneği üyesi olan Furkan Çakmak da, “Üç sene boyunca sezonluk kiralanan tesislerde bu tatil hizmetinden yararlandık; fakat bu sene maddi imkansızlıklardan dolayı gidemiyoruz. Bu sebeple bu barakalar bizim için çok önemli. Barakalar yapılsın ve Engelsiz Tatil Köyü’nden Türkiye’deki bütün engelliler yararlansın” diye konuştu.

Kaynak: İHA

423 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle