Hoşgeldiniz  

Şubat ayı olağan belediye meclis toplantısı yapıldı

admin | 07 Şubat 2019 | Genel, Gündem, Politika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi 2019 yılının Şubat ayı olağan meclis toplantısı Akhisar Belediye Meclis Salonunda Zafer Aşkın başkanlığında yapıldı. 3 gündem maddesinin yer aldığı Şubat ayı olağan meclis toplantısına Belediye Başkanı Salih Hızlı, Meclis üyeleri Şule Çelik ve Mehmet Taşer meclise sundukları mazeretlerinden dolayı meclis toplantısına katılamadı.

 21 Dönüm Çöplük 25 yıllığına  Büyükşehirde …

Meclisin ilk gündem maddesinde yer alan gündemi İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Çelik sundu. Gündemin birinci maddesinde Kayalıoğlu Mahallesinde mülkiyeti Akhisar Belediyesi’ne ait 4 bin 64 parselde bulunan 34.461,63 metrekare yüzölçümlü taşınmazın 20,893.79 metrekarelik kısmındaki vahşi depolama alanının Manisa Büyükşehir Belediye tarafından rehabilitasyonunun yapılarak 25 yıl süre ile tahsisi meclise sunuldu. CHP Grubu gündemin komisyonlara taşınmasını talep ederken talep karşısında meclis başkanı Zafer Aşkın ilk olarak gündemin oylanıp oylanmamasını meclise sundu ve oy çokluğu ile oylanması kararı çıktı. Bunun üzerine tahsis meclise sunuldu ve AK Parti ile MHP grupları kabul ederken CHP Grubu tahsisi onaylamadı ve oy çokluğu ile gündem kabul edildi.

İkinci gündem maddesinde Karayağçı, Sarnıç, Kayalıoğlu Mahallelerinde yapılacak olan kadastro çalışmaları için her mahalleden 6 kişiden oluşan bilirkişi üye seçimi oy birliği ile kabul edildi. Son gündem maddesinde yer alan imar evrakları oy birliği ile kabul edildi ve meclis sona erdi.

GHA/ www.gundemakhisar.com

403 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle