Hoşgeldiniz  

SÜTÇÜ DEPREM TAHMİN KURSUNA KATILAN 55 KURSİYERİN BELGELERİNİ VERDİ

admin | 09 Şubat 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

İstanbul´dan Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü ücretsiz olarak verdiği deprem dersinin ikincisini 1 şubatta başladı.

İstanbul´dan Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü  ücretsiz olarak verdiği deprem dersinin ikincisini 1 şubatta başladı. Deprem Tahmin Uzmanı olan Kadir Sütçü yapmış olduğu 100 deprem tahmininden 94´ünü doğru tahmin ederek başarı sağlayan bir tahminci. Türkiye´nin 16 ilinden 29 meslek gurubundan 55 kursiyerin katıldığı 30 saatlik deprem tahmin kursuna katılan kursiyerlerine katılım belgelerini  gönderdi. Kursa katılmak için mesleği, yaşı, ili ve ülkesi önemli olmayan ve her isteyenin ücretsiz olarak katılabileceğini ister üniversitede doktor olsun ister araştırmacı isterse dağda çoban olsun her isteyenin ücretsiz olarak katılabileceği dersler için kursiyerlerin  Sarıyer Kent Konseyi Başkanlığından talep etmesi üzerine 2.kursunu açtı ve elinde arşiv olan 7.552 Klasör içindeki 487.594 dosyadaki bilgi birikimini görüp 30 saat gibi kısa sürede deprem tahmin uzmanı olmak isteyenler ile paylaşıyor. Bu güne kadar başarı üstüne başarı sağlayan vatandaşının canı için kendi imkanları ile kurduğu DEKOS (Deprem Kuvveti Organize Sistemi) METEOROLOJİ hakkında  bilgiler verirken üniversitelerde bile deprem esnasında ve deprem öncesi  yer yüzüne çıkan enerjiden bahsetmeyenler depremin zamanını bilemez ancak bilimi araştırsalar bizim çalışmaları dikkate alırlar diyerek başladığı sözlerine  şöyle devam etti.

“Mevcut bilimde Richter ölçeğiyle deprem büyüklüğü boşalan kgr cinsinden atmosfere salınan enerjinin miktarıyla ilgili olmasından dolayı deprem öncesi ve deprem anında havada geniş bir alana dağılan enerjinin atmosferin katmanlarından olan Troposfer ve Ozon tabakasındaki hareketliliği meydana getirdiğini tespit ettim. DEKOS (Deprem Kuvveti Organize Sistemi) METEOROLOJİ 21 yıllık bir çalışma sonucunda 300.000 TL. değerindeki DEKOS METEOROLOJİ istasyonumu kurdum. Dünyada hava tahmini yapılan uydu görüntülerinde depremlerin basıncı dikkate alınarak, rüzgarın hızının arttığı Sütçü (Deprem) Bulutlarının oluşumu ve yön istikametiyle sıcaklığın etkilendiği ve yağışın meydana gelişiyle ilgili görselliklerle deprem tahmini yapmaktayım. 2008 Yılından itibaren uydu görüntülerindeki Sütçü (Deprem) Bulutlarıyla deprem tahmini yapılabileceğini öğrendim. Sarıyer Kent Konseyi onayı ile 16 ilden 29 meslek sahibi 55 katılımcıya ilk defa Deprem Tahmini konusunda 15 Aralık 2020 – 15 Ocak 2021 tarihleri arasında ZOOM ile online olarak 30 saat ders verdim.

Benim ve projemin faydalı olup olmadığını 1.Online Deprem Tahmini Kursuna katılarak katılım belgesi alan arşivimde bulunan 7.552 Klasör içindeki 487.594 dosyadaki bilgi birikimini görüp 30 saat gibi kısa sürede alınamayacağını bilen ve 2.kursun açılabilmesi için Sarıyer Kent Konseyi Başkanlığından talep eden www.facebook.com/DepremTahmini sayfamda görüşlerini bildiren öğrencilerime sorabilirsiniz. İşte bu öğrencilerimden bir tanesi de Akhisar´dan Gazeteci Erhan Çelik kendisine derslerimize katıldığından dolayı teşekkür ederek belgesini teslim ettik. Tabi bende deprem tahmin derslerine katılmak istiyorum diyenler  Whatsapp Hattı  olan 0538 448 7292 numaralı telefondan bizlere ulaşırlarsa bizde onlara www.dlive.tv/dekostv linkini whatsapp üzerinden göndeririz. Her akşam saat 21:00 de “Deprem Tahmini” kursumuzun takibini yapabilirler. Aynı zaman da  bilimsel 3 sempozyumda da makalemlerim yayınlandı.

https://www.kadirsutcu.com/category/dekos-tahmin-sistemlerimiz´den de makalelerimi okuyabilirler” dedi.

GHA-Süleyman Kollu

69 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle