Hoşgeldiniz  

Trafik ve ilk yardımı konuştular…

admin | 10 Mayıs 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Engin Akyüz ile konuşuYORUM Trafik ve İlk Yardım Haftası’nda ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan ve her yıl maalesef savaştakinden fazla kayıplar verdiğimiz trafik konusuna ve doğru uygulanmadığında kazazedelerin hayatına mal olan ilk yardım uygulamalarını konuştu. Program konukları Direksiyon Öğreticisi Burcu Köroğlu, Trafik ve Çevre Bilgisi Öğreticisi Ali Tekin ve İlk Yardım Bilgisi Öğreticisi Pınar Şen ile Trafik ve İlk Yardımı konusunda doğru bilinen yanlışları ve daha birçok bilinmeyeni izleyicilere aktardı.

Trafik ve İlkyardımın tanılarını yaparak başlayan program, izleyicilere hayati öneme sahip bilgiler verdi.

Sürücü adaylarına sürüş eğitimini nasıl verdiğini anlatan Uzman Öğretici Burcu Köroğlu; bayan sürücülerin erkeklere nazaran daha dikkatli olduğunu savunarak,  nasıl direksiyon usta öğreticisi olunabildiğini ve bir aday sürücünün yaklaşık 16 saat eğitimden sonra iyi bir sürücü olabileceğini söyledi.

Bazı önemli trafik kurallarını anlatan Ali Tekin ise; sürücülerin en çok yaptıkları hataları ve ortaya çıkardığı olumsuzluklara  dikkat çekti. Araç kullanırken uyulması gereken bazı önemli trafik kurallarından bahseden Tekin bu kuralları detaylı olarak anlattı. Ali Tekin iyi ve usta sürücünün tanımını “ kurallara en çok riayet ederek yayalara ve trafikteki diğer sürücülere saygılı olan sürücülerdir” şeklinde yaptı.

İlk Yardım Bilgisi Öğreticisi olan Pınar Şen ise, bilinçli yapılan ilk yardım ile hayatların kurtarılabileceğini, kaza anında kaza yerinde olan kişilerin neler yapması gerektiğini tüm detayları ile anlattı. Trafikte yol kat ederken arkadan gelen ambulansa “fermuar” sistemi diye bilinen örneği tarif ederek yol verilmesi gerektiği bilgisini izleyicilerle paylaştı.

Emniyet kemeri takmanın olmazsa olmaz olduğunu söyleyen üç uzman konuk, “taşıt kullanırken cep telefonu ile konuşmanın çok yanlış. Vitesi boşa alarak gitmek, halk arasında doğru sanılıyor ancak bunun son derece yanlış olduğunu bilmeliyiz” diyerek sürücüleri uyardı.

Akhisar trafiğinin sıkışıklığı konusunda da fikirlerini dile getiren konuklar,  yetkililerin acil otopark sorununa çözüm bulmalarını istediler.

Trafik Polisleri ile de ayrı bir paragraf açılan Engin Akyüz ile konuşuYORUM’da, denetimlerin sıklaştırılması gerektiğinden, vatandaşın polislerimize karşı, polislerimizin de vatandaşlarımıza karşı daha saygılı olmasının toplum psikolojisine olumlu etki yapacağını belirttiler.

GHA/ Kaynak:Engin Akyüz

 

 

432 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle