Hoşgeldiniz  

TÜRKİYE-AZERBAYCAN UZMAN DEĞİŞİMİ PROGRAMI YAPILDI

admin | 21 Kasım 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Gençlik Merkezi Müdürlüğü ile Azerbaijan Tafakkur Youth  Association  arasında gerçekleştirilecek olan Türkiye-Azerbaycan Uzman  Değişimi  Programının  ilk ayağı 19 Kasım 2019 tarihinde ülkemizin  7  bölgesinden  değişime  katılan  gençlik  uzmanı  ve  Azerbaycan’dan  katılan uzmanlarla birlikte Türkiye’de ve Azerbaycan’da “Gençlik Çalışmalarında Sürdürülebilirlik Gönüllülük”  konusunun,  Non-formal  eğitim  yöntemleriyle  dizayn  edilmiş  atölye çalışmaları ile başladı.

Programın ilk günü tecrübe paylaşımlarının sağlanması, çözüm önerilerinin geliştirilmesi ve çıktıların yaygınlaştırılması ile tamamlandı. İkinci gün Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya ve Akhisar Belediyesi Başkan Vekili Ruhan Tatlıdil ziyaret edildi. Akhisar Gençlik Ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay  “Yapılan uzman değişiminde atölye ve saha ziyaretleri sonucunda, gönüllülük sürecini belirleyen faktörleri keşfetmek; süreç boyunca karşılaşılan kayıp oranlarını ve son aşamada da gönüllülerde yaşanan dönüşümü azaltmak için bir yol haritası geliştirebilmesi planlanmıştır. Böyle bir programda yer almaktan ve Azerbaycanlı kardeşlerimizi Akhisar’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Akhisar Gençlik Merkezi ailesi olarak programı gerçekleştirmemizde bizlerden desteklerini esirgemeyen kurumlarımıza ve şehir iş adamlarımızdan İsmail Kantarcıoğlu’na çok teşekkür ederiz“ dedi.

Türkiye-Azerbaycan Uzman Değişimi Programı atölye ve saha çalışmaları ile devam edecek olup program 24 Kasım 2019 tarihinde tamamlanacaktır.

GHA

 

284 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle