Hoşgeldiniz  

AKHİSAR GENÇLİK MERKEZİNDEN UZMAN DEĞİŞİMİ

admin | 24 Ekim 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Türkiye – Azerbaycan Uzman Değişimi
Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sayın Hasan Hüseyin OKTAY tarafından;  Gençlik ve Spor bakanlığımız tarafından kabul edilen, 18-25 Kasım tarihleri arasında Akhisar İlçemizde gerçekleşecek olan Türkiye Azerbaycan Uzman Değişimi programı hakkında Akhisar İlçe Kaymakamı Sayın Sabit KAYA ve Akhisar Belediye Başkanı Sayın Besim DUTLULU ‘ya bilgilendirme yapılmıştır.
Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Akhisar Gençlik Merkezi ile Azerbaycan Tafakkur Youth Association kurumunu arasında yapılacak olan Uzman Değişimi programının 1. ayağı 18-25 Kasım tarihleri arasında Manisa ili Akhisar İlçesinde, 2. Ayağı ise Haziran 2020’de Azerbaycan’ın Bakü şehrinde gerçekleşecektir. 2019 Yılı Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından “Gönüllülük Yılı” olarak ilan edilmiş olması sebebiyle projemizin teması “Gençlik Çalışmalarında Sürdürülebilir Gönüllük” olarak belirlenmiştir. Türkiye ve Azerbaycan programları birbirlerini tamamlayıcı nitelikte hazırlanmış olup, atölye ve saha ziyaretleri şeklinde gerçekleşmesi planlanmıştır. Atölye ve saha ziyaretleri sonucunda, gönüllülük sürecini belirleyen faktörleri keşfetmek; süreç boyunca karşılaşılan kayıp oranlarını ve son aşamada da gönüllülerde yaşanan dönüşümü azaltmak için bir yol haritası geliştirebilmesi planlanmıştır.

Gençlik ve Spor il müdürlüğümüze bağlı gençlik merkezlerimiz arasında ilk olma özelliğine sahip Uzman Değişim programının, Akhisar ayağında “Gençlik Çalışmalarında Sürdürülebilir Gönüllülük” temasına uygun olarak 7 adet atölye çalışması, 1 adet uygulamalı gönüllülük faaliyeti, 2 adet gönüllülük faaliyetinin yerinde incelenmesi, 3 adet resmi kurum ziyareti, 2 adet kültürel gezi, 2 adet sportif faaliyet ve 1 adet yöresel etkinlik yapılması planlanmaktadır.

GHA

355 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle