Hoşgeldiniz  

Üreticiler Zeytin Budamayı Öğrendi…

admin | 14 Şubat 2019 | Gündem, Tarım ve hayvancılık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Halk Eğitim Merkezi ve Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında “Zeytin Ağaçlarında Budama Kursu” düzenlendi. Yoğun ilginin olduğu Eğitimler Halk Eğitim Merkezi eğitim salonunda yapıldı. İlçe Tarım Müdürlüğünün konusunda uzman teknik personellerince verilen eğitimler 12 gün (48 saat) süreli olarak gerçekleştirildi.

Eğitimlerde; İşçi sağlığı ve güvenliği, Zeytin Yetiştiriciliği, Zeytin Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele yöntemleri, Zeytinde Sulama teknikleri, Zeytinde gübreler ve gübreleme, zeytinde uygun çeşit seçimi ve budama teknikleri konularında bilgiler verildi. Eğitimler teorik ve pratik olmak üzere 2 aşamalı yapıldı. İlk olarak kursiyerlere teorik bilgiler verilirken, kursun diğer etabında zeytin bahçesinde uygulamalı olarak budama teknikleri anlatıldı. Eğitim sonunda yapılan değerlendirmede başarılı olan ve devamlılık gösteren 57 kursiyer sertifika almaya hak kazandı.

Akhisar Halk Eğitim Merkezi ve Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ortaklığı ile Tarımsal konularda kursların devam edeceği bildirildi. Eğitim talebinde bulunacak olan vatandaşlarımızın Akhisar Halk Eğitim Merkezine kimlikleri ile müracaat etmeleri gerektiği bildirildi.

GHA/ gundemakhisar.com

441 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle