Hoşgeldiniz  

Vali Karadeniz, Kırkağaç İlçesini Ziyaret Etti

admin | 16 Haziran 2022 | Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Kırkağaç İlçesine giden Vali Yaşar Karadeniz, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla toplantı yaparak istek ve taleplerini dinledi. Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığını da ziyaret eden Vali Karadeniz daha sonra inşaatı tamamlanan Edip Bayat İlkokulu ve Atatürk Ortaokulu ile yapımı devam eden Gelenbe Aile Sağlığı Merkezinde incelemelerde bulundu.

Vali Karadeniz, Muhtarlar, STK’lar ve Vatandaşla Buluştu

Vali Yaşar Karadeniz, Kırkağaç İlçesinde ilk olarak muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Kırkağaç Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz ve kurum müdürleri de katıldı.

İşleri Bakanlığı’nın 2016 yılında yayınlamış olduğu genelge kapsamında muhtarlarla ve vatandaşlarla toplantılar organize ettiklerini söyleyen Vali Karadeniz, “Kamuyu ilgilendiren konularla ilgili vatandaşımızın ve yerel dinamiklerin içinde bulunduğu, ekonomik konuların da görüşüldüğü toplantılar yapıyoruz. Yaptığımız toplantıların temel amaçlarından birisi; muhtarlarımız zaman zaman bizlere gelip taleplerini anlatıyorlar ama gelemeyenler varsa onları da bu sürecin içine dâhil etmek, ikinci amacımız da yaptığımız kamu yatırımlarının, kamu hizmetlerinin sahadaki yansıması nedir, onların kalan eksikleri nedir bunları birinci ağızdan sizlerden dinlemek. Üçüncüsü de yaşadığınız mahallelerde genel sorunlar varsa bunları doğrudan sizin ağzınızdan dinleyip çözüme kavuşturmak” dedi.

Kurum müdürlerinin de katıldığı toplantıda muhtarlar, vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri talep ve isteklerini iletti. Daha sonra kurum müdürleri vatandaşların talep, istek ve sorularını yanıtlayarak iletilen hususlara ilişkin bilgilendirme yaptı.

Vali Karadeniz toplantı sonrası, toplantıda konuşulan eksiklikler ile muhtarlarımız ve vatandaşlarımız tarafından iletilen talep ve isteklerin takipçisi olacağını belirterek toplantıya katılanlara teşekkür etti.

Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığını Ziyaret

Vali Yaşar Karadeniz, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla yaptığı toplantı sonrası Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığını ziyaret etti.

Kırkağaç 6’ncı Jandarma Alay Komutanı J. Kd. Alb. Nejdet Özcan ve görevli personel tarafından karşılanan Vali Karadeniz, şeref defterini imzaladı.

Daha sonra makama geçen Vali Karadeniz, J. Kd. Alb. Nejdet Özcan’dan çalışmalarına ilişkin bilgi alarak görevinde başarılar diledi.

Kırkağaç’a 24 Derslikli Okul ve Aile Sağlığı Merkezi

Vali Yaşar Karadeniz, daha sonra 2021 Yılı Temel Eğitim Yatırım Programı kapsamında yapılan ve inşaatı tamamlanan 24 Derslikli Edip Bayat İlkokulu ve Atatürk Ortaokulunda incelemelerde bulundu. Okul incelemesi sonrası mevcut binasında eğitime devam etmekte olan Edip Bayat İlkokulu öğrencileriyle buluşan Vali Karadeniz, öğrencilerle sohbet etti, 2022-2023 eğitim öğretim yılında yeni yapılan okullarında eğitime başlamak üzere öğrencilere iyi tatiller diledi.

Edip Bayat İlkokulunda yaptığı inceleme sonrası Vali Karadeniz, Gelenbe Aile Sağlığı Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Hayırsever Önder Aydın tarafından yaptırılan Gelenbe Aile Sağlığı Merkezinin bahçe düzenlemesi, bahçe kapısı ve giriş merdivenlerinin tamamlanması sonrası hizmete girmesi planlanıyor.

3 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle