Hoşgeldiniz  

Vali Karadeniz, Köprübaşı İlçesinde Kütüphane ve Atölye Açılışı Gerçekleştirdi

admin | 10 Haziran 2022 | Eğitim, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Köprübaşı İlçesini ziyaret eden Vali Karadeniz, ilçede yapımı tamamlanan kütüphane ve atölyelerin açılışını gerçekleştirdi.

Vali Yaşar Karadeniz, Köprübaşı İlçesini ziyaret etti, ilçede bulunan okullarda yapımı tamamlanan kütüphane ve atölyelerin açılışlarını gerçekleştirdi. Vali Yaşar Karadeniz’e Köprübaşı Kaymakamı Ramazan Taşkın, Köprübaşı Belediye Başkanı Regaip Topuz ve yetkililer eşlik etti.

Teorik bilgiler uygulama ile ürün ve yenilikçi buluşlara dönüşecek

Köprübaşı İlçesinde ilk olarak Vali Muzaffer Ecemiş Ortaokulunu ziyaret eden Vali Yaşar Karadeniz, Hayırsever İş İnsanları Murat Badem ve Zeynep Ergüder tarafından tamamlanan ‘Sanat Atölyesi’ ile Okul Aile Birliği tarafından tamamlanan ‘Akıl Zeka Oyunları’ ve ‘FETEMM Atölyesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

İlçede MANEP Projesi kapsamında Manisa Valiliğince yapımı tamamlanan, Borlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kütüphanesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan Köprübaşı Anadolu Lisesi Z Kütüphanesi, Okul Aile Birliği tarafından yapılan Köprübaşı İmam Hatip Ortaokulu Kütüphanesi, Okul Aile Birliği tarafından yapılan Ferit Pervanlar İlkokulu Akıl Zeka Oyunları Atölyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan Yavuz Selim Ortaokulu Kütüphanesi ve yine aynı okulda hayırsever iş insanı tarafından yaptırılan Sanat Atölyesi açılışı da ZOOM üzerinden yapılan canlı bağlantı ile gerçekleştirildi.

Hayırsever iş insanları ile kütüphane ve atölyelerin oluşturulmasında katkı sunan, emeği geçenlere teşekkür eden Vali Yaşar Karadeniz “Bu kütüphaneler ve atölyeler verimli bir şekilde kullanılarak çocuklarımızın yetiştirilmesine önemli bir katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Vali Karadeniz, kütüphane ve atölyelerin hayırlı ve uğurlu olması temennisi ile kurdeleyi öğrencilerle birlikte keserek kütüphane ve atölyeleri gezdi, öğrencilerin faaliyetlerini inceledi.

10.000 Okul Projesi Kapsamında Kodlama Atölyesi

Programına Borlu Gazi Orta Okulunda yapımı tamamlanan atölye ve kütüphane  açılışı ile devam eden Vali Karadeniz, okulda Hayırsever  Zeynep Ergüder tarafından yaptırılan ‘Akıl Zeka Atölyesi’ ile 10.0000 Okul Projesi Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan ‘Kodlama Atölyesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Eğitim yatırımlarının önemine vurgu yapan ve hayırsever Zeynep Ergüder’e ilçede gerçekleştirmiş olduğu eğitim yatırımları nedeniyle teşekkür eden Vali Karadeniz, kurdeleyi keserek protokol üyeleri ile birlikte atölye ve kütüphaneyi gezdi.

Açılışlar ile birlikte Köprübaşı eğitimine 7 atölye ve 4 kütüphane kazandırılmış oldu.

3 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle