Hoşgeldiniz  

Vali Karadeniz’den Şair ve Ozanlar Derneği ile Kurum Ziyaretleri

admin | 30 Mart 2022 | Tüm Manşetler A- A+

Vali Yaşar Karadeniz, Manisa Şair ve Ozanlar Kültür Derneği’ni, Gar Müdürlüğü’nü ve Manisa Ticaret İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Vali Yaşar Karadeniz, ilk ziyaretini Manisa Şair ve Ozanlar Kültür Derneği’ne gerçekleştirdi. Vali Yaşar Karadeniz’i Dernek Başkanı Osman Erten ve dernek üyeleri güzelleme okuyarak karşıladı. Ziyarette daha sonra Dernek Başkanı Erten, dernek üyeleri Ali Bulut, Öztürk Demirci, Kurbani Geniş tarafından koçaklamalar okundu.

Ozanların talep ve isteklerini dinleyen ve bir süre sohbet eden Vali Karadeniz, aşıklık geleneğinin kültürümüzde önemli bir yeri olduğunu, bu geleneğin yaşatılmasında ozanların büyük katkısı olduğunu ifade etti.

Gar Müdürlüğü’nü Ziyaret

Vali Karadeniz, Manisa Şair ve Ozanlar Kültür Derneği ziyareti sonrası TCDD Manisa Gar Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyarette TCDD 3. Bölge Müdürü Cemal Yaşar Tangül, Gar Müdürü Orhan Yıldırım ve personeli tarafından karşılanan Vali Karadeniz, yapılan çalışmalar ve garın tarihi hakkında bilgi aldı. Vali Karadeniz ayrıca garda sefer saatini bekleyen yolcularla da sohbet ederek hayırlı yolculuklar diledi.

TCDD 3. Bölge Müdürü Cemal Yaşar Tangül’ün günün anısına 23 Eylül 1856 yılında yapımına başlanan İzmir-Aydın Demiryolunda kullanılan ray örneğinin yer aldığı plaket takdim ettiği ziyarette Vali Karadeniz, Manisa Gar Müdürlüğü personeli ile toplu fotoğraf çektirerek çalışmalarında başarılar diledi.

Ticaret İl Müdürlüğü’nü Ziyaret

Vali Yaşar Karadeniz son olarak Ticaret İl Müdürlüğünü ziyaret etti. İl Müdürü Muharrem Özel’den kurumun yürüttüğü iç ticaret, tüketicinin korunması ve piyasa gözetimi, esnaf, sanatkârlar ve kooperatifçilik hizmetleri faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı.

Ayrıca İlimiz genelinde fahiş fiyat artışı ve stokçuluğa ilişkin yapılan denetimlerle ilgili de bilgi alan Vali Karadeniz, Devletin vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında sorun ve sıkıntı oluşturan fahiş fiyat artışı ve stokçuluğu önlemek amacıyla önemli adımlar attığını ifade ederek bu kapsamda ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de denetimlerin sıklıkla yapıldığını söyledi.

15 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle