Hoşgeldiniz  

Vatandaş tepkili; su faturaları yüksek!

admin | 22 Ağustos 2020 | Genel, Gündem, ÖZEL HABER, Tüm Manşetler A- A+

Maski Yüksek Faturaların Sebebini “İndirimli Abone Sayımız Çok” üzerinden açıkladı.

Geçtiğimiz yıldan beri şikayet konusu olan ve pandemi sonrası abonelere gelen yüksek faturalar ile patlak veren su fiyatları vatandaşın cebini yakarken, Maski’nin de başını ağrıtacağa benziyor.

Geçtiğimiz aylarda gazetemiz aracılığı ile görüştüğümüz Maski, yüksek olan su faturalarından dolayı çok şikayet aldıklarını, bir an önce bununla ilgili abone dairesi tarafından açıklama yapılacağını belirtilmişti. Geçtiğimiz günlerde vatandaşın tepkilerini, yüksek su faturalarını dile getirmek üzere il genelindeki maski hizmet binaları önünde basın açıklamaları yapılmıştı.

Maski dün yaptığı yazılı açıklamada 455 bin abonenin indirimli su kullandığını gerekçe göstererek, adeta bunların yüzünden su faturalarınız yüksek geliyor dercesine hedef gösterdi. Açıklamasında suyun siyaseti olmaz ifadesine yer veren Maski birçok detaylı bilgiyi ve tarife cetvellerini kamuoyuyla paylaşarak manisanın su kaynaklarının yeraltı suları olduğunun altını çizerek asıl maliyet artış sebebi olarak  sondaj ve terfilerden kaynaklanan 11 milyon liralık elektrik faturasını gösterdi.

SOSYAL MEDYA HESABINA TEPKİ YAĞIYOR

Maski’nin yaptığı 455 bin abone indirimli su kullanıyor başlıklı açıklamayı şahsi sosyal medya hesabından paylaşan Cengiz Ergün’ün sosyal medya hesabına yorum yazan Manisalı vatandaşlar su fiyatlarının yüksek olduğunu iddia ederek tepkilerini dile getirdi.

GHA/ SK

302 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle