Hoşgeldiniz  

YAĞMUR DUASI VE KÖY HAYRI

admin | 07 Mayıs 2022 | Gündem, Kültür Sanat, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Çamönü Mahallesi eski adıyla Karasonya Mahallesinde yağmur duası edilip köy hayrı düzenledi.

6 Mayıs günü Cuma namazı akabinde sıcak ve kurak geçen yaz aylarının ardından bol, bereketli ve afetsiz yağmur yağması adına Karasonya Mahallesi sakinleri ellerini semaya kaldırdı. Müftülük görevlisi Mahalle İmamı öncülüğünde kılınan namaz, okunan duaların akabinde köy hayrı düzenlendi. Çamönü Mahallesi Türbe Camii’nde gerçekleştirilen yağmur duası ve hayır üzerine konuşan Mahalle Muhtarı Yusuf Künel “Geleneksel hale getirdiğimiz yağmur duası ve köy hayrı etkinliğimizi uzun bir aradan sonra yeniden gerçekleştirmenin mutluluğundayız. Pandemi sebebiyle birbirimizden uzak kaldığımız, birlikteliğimize mesafe koyduğumuz günleri geride bıraktık çok şükür. Yağmur duası ve hayrımıza katılan başta Akhisar Kaymakamımız Sabit Kaya, Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir olmak üzere herkese teşekkürlerimizi sunarız.” ifadelerini kullandı.

Çamönü Mahallesince düzenlenen hayra Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, siyasi partilerin ilçe başkanları, yönetimleri, sivil toplum kuruşu başkanları, resmi kurum, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

HAYIR SONRASI İLKOKUL VE GÖLET ALANINDA İNCELEMELER

Çamönü köy hayrı akabinde Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Ak Parti Akhisar İlçe Başkanı Fatih Füzün, yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri Cemal Gürmen, Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Doğan Ensivri, MHP İlçe Teşkilat Başkan vekili Eşref Cengiz, yönetim kurulu üyeleri ve Karasonya Mahalle Muhtarı Yusuf Künel ile birlikte Ertuğrul Yusuf Özçubukçu İlkokulunu ziyaret ettiler. Buradaki incelemelerin akabinde Akhisar Göletine geçen heyet buradaki incelemelerinin de ardından istişareler de bulunmak üzere İlçe Teşkilatına geçiş yaptılar.

GHA

13 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle