Hoşgeldiniz  

Yetki alındı ancak tepkisi bitmedi…

admin | 26 Mayıs 2020 | Genel, Gündem, Politika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Geçtiğimiz günlerde olağanüstü toplanan Akhisar Belediye meclisinde yaşanan yetki krizi ve yetki içeriği olan borçlanma, arazi satışı siyasi kulislerde konuşulmaya ve tepkilere yol açmaya devam ediyor. Bir taraf yetki verilmek istenmeyişini eleştirirken diğer taraf yetki isteğinin altında başka nedenler yattığını iddia ediyor. Belediye meclisinde, Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti meclis üyeleri evet, Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyeleri hayır oyu kullanmış, yetki verilmesi mecliste oy çokluğu ile kabul edilmişti.

Cumhur İttifakı’ndan Başkan Dutlulu’ya Sorular…

MHP İlçe yönetimi konu ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaparak Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya sorular yöneltti. Cumhur İttifakı, Ak Parti ve MHP’nin ortak görüşünü ifade edildiğini belirttikleri yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

“MESELE PARA MI ? ARSA MI ? CUMHUR İTTİFAKI SORUYOR

AKHİSARLIDAN ne kaçırılıyor ? 14 MAYIS ta acilen OLAĞANÜSTÜ diye çağırılan Akhisar Belediye meclisine Mhp ve AKP meclis üyeleri olarak katılım sağladık. Olağanüstü bir oturum dediler çünkü Olağan üstü oturumu 5393 sayılı belediyler kanununda ne hallerde toplanılacagı bellidir.Pandemi süreci bitmemiştir Akhisarda hızlı biçimde arttığına dair açıklamada olagan üstü mecliste sayın belediye başkanımız besim dutlulu tarafından yapılmıştır.

5393 sayılı kanunda Belediye başkanı acil durumlarda belediye meclisi toplar der ve yılda 3 kez tek oturum şartı ile yapabilir.

*Meclis maddeleri çok acilmiydi Akhisarın sağlığından daha mı önemliydi.

*TBMM bile kapalı iken bu acelecilik nedir ?

*Borçlanma ise konu tek madde ile meclis biterdi çünkü olağanüstü meclis idi?

*Borçlanılan para neye harcanacak?

*Akhisar belediyesinin en kıymetli mülkü olan ve satış yetkisi istediğiniz arsa için planınız nedir ?

Satıldıgı takdirde elde edilen para nereye kullanılacaktır.sizin böyle bir mülkünüz olsa şuanki pandemi sürecinde böyle bir arsayı satmak istermesiniz.

Milliyetçi Hareket Partisi her ne koşulda ve ne şartta olursa olsun Akhisar halkının yararına olan her şeyi koşulsuz destekler . AKHİSAR ın menfaatine olmayan herşeyede dik duruşumuz ile tepkisini belli eder.

Akhisar ımızın ve Memleketimizin ne zaman ihtiyacı olsa Milliyetçi Hareket Partisi her zaman en önde göreve hazırdır.Akhisar halkının da bildiği gibi sayın belediye başkanı Besim Dutlulu ya 1 yılı aşkın süredir Akhisar için gerekli her hizmette evet oyu verdiğimiz meclis kayıtlarında mevcuttur.

Ülkemizin bu zorlu sürecinde siyasi uzlaşmazlığa kör dövüşe yer yoktur doğru tektir Akhisarlının sağlığının önemi kırmızı çizgimizdir.Besim Dutlulu ;Elbet meclis çogunluguyla bu karar geçmiş olabilir.Ama bu kararı AKHİSAR HALKININ menfaatine uygun olup olmadıgı tartışılır.CUMHUR ittifakı Akhisar ın menfaati ile ilgili kararlarda şeffaflığını , duyarlılıgını ve dik duruşunu her zaman koruyacaktır.Cumhur itifakı bir koalisyon ve pazarlık değildir.Memleket meselelerinde ve İlkelerinde uyum ve iş birliğidir.

Akhisarımızın hayati kararlarını yangından mal kaçırır gibi değil öze indirerek değerlendirin.Küçük bir parçadan değil 180000 kişiyi düşünün.Bu şehre zarar verecek kararlar almayın

AKHİSAR IN EN DEĞERLİ MÜLKLERİ SATILMASIN.

GHA/ Rüstem savaş

323 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle